1. SaB Orli Choceň >
  2. Skvělé umístění U9 na Mistrovství ČR

Skvělé umístění U9 na Mistrovství ČR

Vendula Novotná, 15.09. 2023 Aktuality

O víkendu 8.-10. 9. 2023 vyrazili Orli U9 do Blanska na MČR.

Turnaje se zúčastnili: Matěj Kadrmas, Jan Vychytil, Mikuláš Morávek, Tomáš Kajzrlík, Matěj Vychytil, Veronika Jirufová, Nikol Bělohlávková, Vojtěch Poledno, Jindřich Dušek, Pavel Šutorka, Eliška Příhodová.

Na začátek turnaje se Orli setkali s domácí Olympií Blansko. Zápas začal velmi vyrovnaně, nicméně závěr utkání měli silnější domácí. Konečný výsledek byl 10:3. V pátek si Orli zahráli ještě proti Piranhas Beroun. Piraně na Orli ze začátku doslova vlítli a Orli šli na dohrávku za stavu 4:8 pro Piranhas. Orli se však nenechali zastrašit a zúročili celoprázdninové trénování. V dohrávce nakonec zdolali Piranhas 9:8. Třetí páteční zápas byla velká jízda. Výsledek SaBaT Praha vs Orli 4:20 mluví za vše.

V sobotu dopoledne čekal na Orli nejtěžší zápas skupiny, a to proti Nuclears Třebíč. Po třech směnách byl stav 9:8 pro Orli, další tři směny byly bez bodů. Zápas skončil vítězstvím pro Orli a vypukla velká euforie. Orli postupovali ze 2. místa ve skupině do čtvrtfinále. Tam na ně čekal velice silný tým Draků Brno. Po dvou směnách byl stav vyrovnaný 2:2. Poté Draci spustili kanonádu a vystříleli si výsledek 14:3.

V neděli na Orli čekali závěrečné dva zápasy o 5.-8. místo. Zápas s Eagles Praha byl už na opravdu vysoké baseballové úrovni a divácky velmi atraktivní. Utkání skončilo však 9:8 prohrou. Poslední zápas byl týmovou premiérou proti Miners Kladno. Tento zápas už Orli úplně zadarmo odevzdali. Výsledek 14:2 pro Miners je všeříkající.

Orli skončili na skvělém 8. místě ze 17 týmů! Za to patří všem hráčům i trenérům velká gratulace!

Pro zajímavost přikládáme tabulku statistik celého turnaje.

(RBI – bod stažený odpalem, R – doběh/bod)

 

Starší články