1. SaB Orli Choceň >
  2. Tečku za sezonou udělala brigáda a vyhlášení hráčů z kategorií

Tečku za sezonou udělala brigáda a vyhlášení hráčů z kategorií

Martin Urbánek, 17.10. 2023 Aktuality

V sobotu 14. 10. 2023 proběhla v Orlím hnízdě podzimní brigáda. Na zazimování hřiště se sešla velká spousta lidí a mimo tradičních prací se povedlo naplnit kontejner, pročistit zákoutí areálu, postavit zídku a hlavně naplnit spoustu hladových krků.

Na podzimní brigádě k právě uplynulé sezóně se s velkou pravděpodobností sešla rekordní účast. Přesný počet do jednoho neznáme, ale odhad nám dává velice pozitivní číslo přes 100 lidí.  Dorazily děti z jednotlivých kategorií, každý v průměru s jedním rodičem, a do toho ještě kluboví činovníci a několik členů z řad mužského týmu.

Malá rekapitulace prací, které se podařilo zvládnout. Úklid šatny a pověšení sítě, coby pálkařského tunelu. Úklid prostorů pod tribunami, rozmontování pálkařské klece, sundání sítě na velkém pálkařském tunelu, oddělání a zazimování paddingu. Úklid klubovny, úklid a příprava buněk na zimní tréninky, úklid v areálu, roztřízení odpadkových košů, úklid koberců a další drobné práce v celém areálu. Velký kus práce se odvedl na zídce mezi první velkou tribunou a hřištěm C za zimním stadionem.

Kolem čtvrt na dvanáct dopoledne se rozpálil gril a začal postupný příliv strávníků. Burgery šly vyloženě na dračku. Během půl hodiny se po několika prvních ochutnavačích vytvořila fronta. Někdo si dal jeden, jiný dva a našlo se i pár skutečně hladových, kteří tam poslali tři burgery. Grilovalo se nepřetržitě do 13 hodin.

Po obědě následoval zlatý hřeb dne zejména pro mládežnické kategorie. V 13:15 hodin proběhlo na hrací ploše vyhlášení hráčů a hráček z jednotlivých kategorií. Z každé kategorie byl vyhlášen nejužitečnější hráč, neboli MVP sezóny 2023, a skokan roku.

V následujících kategoriích byli vyhlášeni tito Orli:

U7

Nejužitečnější hráč sezóny (MVP) – Filip Hažlinský

Skokan roku – Viktorie Gerčáková

U8

Nejužitečnější hráč sezóny (MVP) – Josef Pávek

Skokan roku – Matěj Švestka

U9

Nejužitečnější hráč sezóny (MVP) – Jan Vychytil

Skokan roku – Tomáš Kajzrlík

U10

Nejužitečnější hráč sezóny (MVP) – Jiří Menclík

Skokan roku – Jakub Zeman

U13

Nejužitečnější hráč sezóny (MVP) – Štěpán Drahoš

Skokan roku – David Kysilka

U13 Softball

Nejužitečnější hráč sezóny (MVP) – Nela Vychytilová

Skokan roku – Adéla Bednářová

U16 Softball

Nejužitečnější hráč sezóny (MVP) – Ema Hojná

Skokan roku – Lucie Hozáková

Nad rámec byli ještě ocenění vybraní juniorští reprezentanti klubu.

Juniorka roku – Tereza Kučerová

Junior roku – Filip Záruba

Jakmile skončilo vyhlášení, děti si užívaly volné odpoledne na skákacích hradech, v zorbingových koulích nebo zkrátka na hřišti našly zábavu pro sebe i kamarády, jak je jim vlastní. Postupně se dogrilovalo maso a pomalu se všichni rozcházeli podle svého dalšího programu domů.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem, kteří přišli přiložit ruku k dílu a pomohli s pracemi na hřišti. Děkujeme nejen za účast na brigádě, ale i další aktivity, kterými jste přispěli v průběhu celé sezóny. Každá pomoc je vítaná a my ji oceňujeme.

Už nyní plánujeme další akce a aktivity, ať už jde o společné výjezdy na horské kliniky, orlí bál nebo výhledy do sezóny 2024. Nezapomeňte sledovat novinky na webu a na sociálních sítích. Děkujeme a brzy se zase vidíme.

SaB Orli Choceň

Starší články