1. SaB Orli Choceň >
  2. Orli jdou do Movemberu druhý rok v řadě

Orli jdou do Movemberu druhý rok v řadě

Martin Urbánek, 31.10. 2023 Aktuality

Movember. Charitativní akce, kdy muži měsíc pěstují svůj knír a šíří osvětu o problematice péče o mužské zdraví. Po loňské klubové premiéře letos navážeme a opět přiložíme ruku a knír k dílu.

Co je to Movember?

Charitativní akce, jejímž účelem je získání finančních prostředků a zvýšení povědomí o zdraví mužů. Pozornost je věnována podpoře zdravého životního stylu mužů a osvětě v oblasti mužských onemocnění, jakými jsou rakovina varlat a rakovina prostaty. Dalším cílem akce je upozornit na problematiku duševního zdraví a sebevražd.

Proč název Movember?

Jde o složení dvou anglických slov moustache (knír) a november (listopad) – Movember.

Jak akci podpořit?

Nejvýrazněji podpoříte osvětu tím, že si necháte narůst knír, což je první z možností.

Druhou možností je hýbat se pro Movember. Ujděte nebo uběhněte za měsíc 60 km. Proč 60? Tolik mužů v průměru na světě umře každou hodinu kvůli sebevraždě.

Do třetice, pokud na sebe nechcete upozorňovat knírem nebo třeba běhat, podpořte akci finančním příspěvkem. Není nutné posílat závratné částky, i třeba částka v ceně jedné kávy se počítá.

Jak se zapojí choceňští Orli?

Znovu si zaběháme. Příhodně jsme znovu vybrali čtyři listopadové neděle. V neděli dopoledne v 10:00 hod. vyběhneme společně z areálu našeho Orlího hnízda do přilehlého lesa. Čtyři termíny jsou nasnadě: 5.11., 12.11., 19.11., 26.11.

Neplánujeme zdolávat místní kopce v desítkách kilometrů, úplně nám postačí 5kilometrová trasa, chvíli nahoru, chvíli po rovince a chvíli i pěkně dolů.

Zatím se nám nerýsuje příliš hojná účast v pěstování knírů, ale co se dá dělat. Každý dle svého uvážení, nikoho nenutíme. Hlavní je se scházet a budovat komunitu. Sledujte naše sociální sítě, jak nám snažení a podpora jdou.

Náš klubový profil k finanční podpoře přímo na webu Movemberu najdete pod tímto odkazem:

https://movember.com/t/orli-chocen?mc=1

Stanovili jsme si i cíl vybírané částky, rádi bychom dosáhli na hranici 6.000 Kč. Této částky jsme díky několika přispěvatelům dostáhli minulý rok a letos bychom rádi tuto částku minimálně dorovnali.

Tímto vyzíváme nejen členy našeho klubu ale i širokou veřejnost a sportovní oddíly v baseballové a softballové komunitě. Vezměte tátu, bráchu, kamaráda, kohokoliv chcete, a přijďte se proběhnout. Pokud se nepřipojíte přímo k nám, proběhněte se aspoň sami. Je to to nejmenší, co můžeme udělat nejen pro zdraví své, ale i svých blízkých.

Zdroj: cz.movember.com

Starší články