1. SaB Orli Choceň >
  2. Bál se opět povedl a velký úspěch sklidila dražba

Bál se opět povedl a velký úspěch sklidila dražba

Martin Urbánek, 13.02. 2024 Aktuality

V sobotu 10. února 2024 proběhl v pořadí druhý Slavnostní orlí bál, kterému předcházela Výroční valná hromada klubu. Bálu se zúčastnila více než padesátka lidí, tančilo, se, pilo, dražilo, zkrátka vydařená klubová společenská událost.

Klubový podvečer odstartoval něco málo po 18. hodině. Necelou hodinku zabrala Výroční valná hromada, na které se rekapitulovalo, bilancovalo a vzpomínalo za uplynulou sezónou 2023. Pak ale přišly vize, myšlenky a nápady nejen do roku 2024 ale i let budoucích. Zajímavé bylo představení projektu s pracovním názvem „Masterplan“, který má pomoct s určitou revitalizací a rozvojem areálu.

Samotný bál začal pár minut po 19. hodině. O hudbu se staral Josef Brokeš a začal klasickými českými plesovými písněmi, které prokládal modernější pop music. Obsluhu baru měla na svých bedrech rodina Pelinkových. Všichni hosté se mohli během večer občerstvit formou rautu.

Ve 20 hodin začala hra o ceny. Prodej výherních i nevýcherních lístků byl poměrně svižný. Někteří trefili z 5 lístků i 3 ceny, zatímco jiní se na 3 ceny „nadřeli“ s dobrými 50 a více lístky. Zajímavé pak bylo obchodování mezi účastníky plesu, kteří si vzájemně měnili výhry podle toho, co je zrovna zaujalo. Více cen za jednu nebo dokonce trojstranná výměna, kdy někdo vyměnil pro výhru, kterou už měl domluvenou pro někoho dalšího, připomínaly obchodování manažerů klubů Major League Baseball.

Ve 21 hodin byla na pořadu dražba, kterou předznamenalo after movie z All Star Game 2023 v Chocni. Na sociálních sítích byly promovány tři předměty, ale podařilo se přidat ještě další dva, kterými dražba odstartovala. Každý předmět začínal na symbolických 100 Kč.

První šla podepsaná All Star Game kšiltovka s vlastnoručním podpisem nadhazovače Hrochů Brno a reprezentace Tomáše Ondry. Kšiltovku vydražil Libor Gerčák za 1.000 Kč.

Druhou byla další podepsaná All Star Game kšiltovka, tentokrát s vlastnoručním podpisem ostravského samuraje a reprezentanta Ondřeje Satorii. Tady byl opravdu velký boj několika přihazujících a z téměř třítisícové částky svéhlavě skočil po kšiltovce Vladimír Chocholouš s částkou krásných 5.000 Kč.

Třetí draženou věcí byla kniha Baseball, Malá země, velké sny, do které vepsal věnování a zvěčnil svůj podpis manažer mužské baseballové reprezentace Pavel Chadim. Kniha se podařila vydražit starostovi města Choceň Jan Pažinovi za 1.600 Kč.

Čtvrtý byl baseballový míč s logem All Star Game 2023. Míč podepsal „bomber“ z Hlubovké nad Vltavou a výrazná osobnost reprezentace Martin Mužík. O podepsaný kus kůže byl obrovský boj, který vyústil v souboj dvou zájemců. Vítězem se nakonec stal Jiří Bednář s částkou 3.000 Kč.

A konečně pátou draženou věcí byl obraz. Vzpomínkový obraz na All Star Game 2023 v Chocni. Zde byla opravdu mela. Příhoz střídal příhoz a záhy se šlo přes třítisícovou hodnotu. Po velkém boji a menším příhozovém nedorozumění ze strany dražitele, šel obraz Kristýně Homutové, která obraz vydražila za 3.700 Kč.

Celkem se vybralo 14.300 Kč. Výtěžek dražby půjde do nově vytvořeného fondu na podporu klubové talentované mládeže.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do dražby. Stejně tak děkujeme všem partnerům, kteří přispěli cenami do hry o ceny. Letos byl lineup výher skutečně bohatý. V neposlední řadě děkujeme Vám všem, kteří jste dorazili, ať už na Výroční valnou hromadu nebo přímo na Slavnostní orlí bál. Vážíme si společně stráveného času a doufáme, že se brzy budeme potkávat i v Orlím hnízdě přímo na hřišti.

Kompletní album fotografií najdete přes odkaz tudy >> Odkaz do galerie <<.

Starší články