1. SaB Orli Choceň >
  2. Orli U10 jedou na SuperCup!!

Orli U10 jedou na SuperCup!!

Vendula Novotná, 15.05. 2024 Aktuality

O víkendu 11.-12.5. probíhal na hřišti v Chocni kvalifikační Stříbrný SuperCup. Do Chocně se sjelo 6 týmů, které bojovaly o postup na jeden z nejprestižnějších turnajů v Evropě pro kategorii U10. Kvalifikace se účastnili Orli Choceň, Waynes Pardubice, Blesk Jablonec nad Nisou, Arrows Ostrava, Klasik Frýdek Místek a Sokol Hluboká nad Vltavou. Postupovaly však jen 3 nejlepší týmy.

Orli nastoupili do turnaje ve složení Máťa Vychytil, Jenda Vychytil, Miky Morávek, Tom Kajzrlík, Nikča Bělohlávková, Verča Jirufová, Máťa Kadrmas,Pája Šutorka, Honza Rajnet, Jindra Dušek, Pepík Pávek a Vojta Poledno.

Jako první své síly poměřili s Waynes Pardubice. Do zápasu nastoupili připraveni a bylo to vidět i na výsledku zápasu, kdy Orli vyhráli 18:3. Následoval zápas s Arrows Ostrava, který už nebyl tak jednoznačný. Nicméně Orli ukázali jak výbornou pálku, tak obranu a vyhráli 10:6. Posledním zápasem sobotního dne byl duel Blesk Jablonec vs Orli Choceň. Zde probíhal klasicky velice vyrovnaný zápas, tak jak jej známe z regionálních turnajů. Orli však potvrdili svoji bezvadnou kondici a vyhráli nad Blesky 5:3. Po prvním hracím dnu tedy Orli odcházeli ze hřiště s bilancí 3 výhry, 0 proher a měli velice slušně nastartováno na atakování postupových pozic.

V neděli ráno čekal na Orli pravděpodobně nejtěžší soupeř tohoto turnaje, a to Sokol Hluboká. Zápas to byl neskutečně vyrovnaný, oba dva týmy předváděly vynikající obranu v poli. Orli však dokázali dotáhnout zápas do zdárného konce a porazili Sokol Hluboká 3:2. Posledním zápasem kvalifikace byl zápas proti Klasik Frýdek Místek. Vzhledem k tomu, že Orli už měli postup téměř jistý, mohli zde trochu proházet sestavu a vyzkoušet hráče na jiných pozicích, než jsou zvyklí hrát. I poslední zápas skončil super výsledkem, kdy Orli vyhráli 12:3.

Orli předváděli celý víkend na hřišti skvělé výkony, do všech zápasů nastupovali 100% připraveni a odhodláni podat co nejlepší výkony. To se jim také podařilo a zaslouženě obsadili 1. místo!

Součástí turnaje byla také dovednostní soutěž Masters, kdy hráči předvádějí své nejlepší výkony v hodu do dálky, odpalu, běhu po metách a souhře v poli. Zde Orli obsadili první místo v souhře, kde se dostali na nádherných 20 sekund.

Celému týmu patří obrovská gratulace za podané výkony! Samozřejmě moc děkujeme všem fanouškům za super podporu na tribunách.

Myslete na Orli od 31.5.-2.6. a fanděte jim na SuperCupu v Hluboké nad Vltavou.

Za trenéry U10

Vendula

Starší články