1. SaB Orli Choceň >
  2. Orli U11 si na domácí půdě poradili s Waynes Pardubice

Orli U11 si na domácí půdě poradili s Waynes Pardubice

Petr Zeman, 30.05. 2024 Aktuality

V úterý 28.5. se odehrálo v Orlím hnízdě dvojutkání kategorie U11 proti Waynes Pardubice.

Orlí barvy hájilo devět statečných ve složení Honza Rajnet, Miky Morávek, Jakub Vaca, Adam Wágner, Kuba Zeman, Adam Hažlinský, Jára a Jirka Menclíkovi a Vašek Skřivánek.

V prvním zápase začal za Orli na kopci Kuba Zeman. Obrana umožnila soupeři v první směně jen jeden doběh, ale po druhé "čisté" směně, to vypadalo na hratelných 0:1 pro Waynes. Pak přišla ovšem směna třetí, kde soupeř skóroval hned čtyřikrát, takže před dohrávkou třetí směny jsme i díky dobré práci soupeřova nadhazovače prohrávali už 0:5.

Nicméně ve třetí směně se soupeř začal potýkat na kopci s kontrolou a postupně jsme přidávali bod po bodu, až jsme v dohrávce třetí směny srovnali na 5:5.

Ve čtvrté směně šel na kopec Jirka Menclík, který už soupeřům neumožnil ani jeden doběh a po pěti pálkařích jsme mohli jít na závěrečný útok v dohrávce utkání.

I soupeř byl nucen vystřídat nadhazovače, a to se ukázalo asi jako rozhodující faktor utkání. Po darování mety zdarma hned prvnímu pálkaři, následovaly ne příliš přesné nadhozy, na které se Kuba krádeží dostal vždy o metu dál a po další takovéto nepřesnosti na ose nadhoz-catcher si mohl pohodlně doběhnout ze třetí mety pro vítězný bod utkání.

Orli v dohrávce otočili utkání na výsledných 6:5.

Do druhého utkání jsme šli jako hosté první do útoku, kde se hned podařilo našim pálkařům uštědřit soupeři 5 bodů. Na kopci nám v tomto utkání nastoupil Vašek Skřivánek a poté, co obrana umožnila v první směně soupeři 3 doběhy, vedli jsme 5:3. Ve druhé směně jsme dál tlačili na soupeře a připsali další 4 doběhy, kdy soupeř dokázal kontrovat jen jedním, takže po druhém směně byl stav hezkých 9:4 pro Orli. Když se ve třetí směně podařilo přidat další 4 body a do konce zápasu už nezbývalo mnoho času, dalo se předpokládat, že nám doposud nastřílených 13 bodů už bude na vítězství stačit. Nicméně do poslední směny šel na kopec Jarda Menclík a sice s jedním obdrženým bodem, zato ale stylově se třemi strikeouty zavřel druhé utkání. To Orli ovládli poměrem 13:4.

Po čtyřech odehraných utkáních v soutěži U11, mají Orli slušnou Bilanci tři výhry a jedna prohru.

Starší články