1. SaB Orli Choceň >
  2. Orli U10 úspěšně reprezentovali na hlubockém SuperCupu

Orli U10 úspěšně reprezentovali na hlubockém SuperCupu

Martin Urbánek, 04.06. 2024 Aktuality

Největší mládežnický turnaj kategorie U10 nesoucí název SuperCup se o uplynulém víkendu uskutečnil v jihočeské Hluboké nad Vltavou. Již třináctého ročníku se díky suverénní kvalifikaci ve svém (rozšířeném) regionu zúčastnili i Orli Choceň. Pojďme se ohlédnout za jejich cestou turnajem.

V pátek 31. května odstartoval tradiční SuperCup. Do Hluboké se sjely nejen týmy z celého Česka, ale nechybělo také zahraniční zastoupení. Tři dny plné zápasů, soutěžení a zábavy. Tradiční turnaj zahrnuje 24 týmů rozdělených do 4 skupin. Kromě postupného soupeření v zápasech jsou součástí také dovedností soutěže Masters, kde týmy zápolí v odpalu do dálky, hodu do dálky, souhře vnitřního pole a běhu po metách.

Orli byli nasazeni do kvalitně obsazené skupiny B, kde na ně čekal katalánský výběr Catalonia, rakouský celek Vienna Hurricanes a trio tuzemských týmů Draci Brno, Technika Brno a Kotlářka Praha.

Prvním hracím dnem byl pátek. Orli se na úvod turnaje utkali s brněnskou Technikou, kterou porazili o bod 6:5. Po těžkém utkání s brněnským celkem se postavili Kotlářce. Pražský tým deklasovali 12:0, a to za výrazného přispění orlích fanoušků.

Poslední zápas prvního hracího dne byl nejnáročnější. Celek z Vídně vlétl na Orli tak, jako napovídá jejich název Hurricanes. Přestože soupeř vedl po prvních směnách velkým rozdílem, Orli dokázali souboj zdramatizovat a v závěru se dotáhli na pouhý bod. Bohužel, porážku 11:12 neodvrátili.

Vstup do druhého hracího dne v sobotu ráno se orlí družině moc nepovedl. V utkání s Draky Brno chyběla důraznější ofenziva na pálce a malý počet dosažených bodů vedl pouze k porážce 2:6. Další těžký zápas následoval s výběrem Katalánska. I přes kvalitní zápas plný skvělých baseballových akcí se museli Orli sklonit před týmem Catalonia prohrou 2:7.

Přes výborný výsledkový vstup do turnaje skončili Orli v tabulce skupiny B pátí, což je hodilo do boje o 17.-20. místo a tedy do mini turnaje čtyř týmů o GreenCup, tedy zelený pohár.

Než orlí mládežníky čekal souboj o zelený pohár, zasoutěžili si v dovednostních soutěžích Masters. Jako tým se v Masters umístili na 13. příčce ze 24 týmů, tedy v pomyslném zlatém středu. V kategoriích jednotlivců (odpal, hod) nepatřili k nejsilnějším.

V hodu byl nejlepším Orlem Matěj Vychytil s výkonem 37,8 metru na 28. příčce a v odpalu Mikuláš Morávek s výkonem 37,1 metru na 20. příčce. Skvělý výkon předvedl v běhu Tomáš Kajzrlík, který se s časem 13,6 sekundy umístil na 13. příčce. Pro porovnání, nejlepší běžec z týmu Future Stars měl čas 12,9 sekundy.

Orli ovšem ukázali velkou sílu v tom, v čem jsou tradičně silní, a sice týmovou souhrou. V přihazování po metách se umístili s časem 20,90 sekund na krásném 6. místě, přičemž opět pro srovnání nejlepší souhru předvedli Hroši Brno v čase 16,85 sekundy.

A nyní zpátky k zápasům a zelenému poháru. Posledním orlím střetnutím druhého dne byl duel s maďarským Hungary. Po velkém boji se podařilo urvat vítězství 10:9 a postoupit do nedělního malého finále o zelený pohár a konečné 17. místo.

Sobotu zakončilo utkání hvězd, All Star Game SuperCupu. V něm se proti sobě postavily výběry „Czech Team“, složený ze zástupců všech českých týmů na turnaji, a „International Team“, pro změnu složený ze zástupců všech zahraničních týmů na turnaji. Orlí barvy hájil v českém týmu hvězd Mikuláš Morávek. All Star Game vyhrál „Czech Team“ výsledkem 7:4.

V neděli se museli účastníci potýkat s hodně deštivým počasím. Zrovna jeden z nejvíce nepříznivých zápasů potkal Orly, kteří se v posledním souboji turnaje postavili proti Miners Kladno. Je potřeba ocenit oba týmy, které bojovaly v utkání protáhnutém až na 10 směn a přes hodinu a půl času. Vyloženě velký baseballový zápas. Důvod k radosti měli na konci duelu Orli, kteří zdolali soupeře 7:6.

Orli díky dvěma vítězstvím v GreenCupu uhráli v turnaji 17. místo a díky 13. místu v dovednostních soutěžích Masters obsadili v konečném hodnocení turnaje 16. místo! Pro orlí mládežníky šlo o turnaj plný zážitků. Radosti, úsměvy, slzy, pot, zmáčené a zablácené dresy, zkrátka ohromná škála emocí a zkušeností. Zápasy proti české špičce a kvalitním soupeřům ze zahraničí.

Sluší se poděkovat všem hráčkám a hráčům, kteří reprezentovali náš klub, celému realizačnímu týmu, všem rodičům a fanouškům, kteří se vydali podpořit děti přímo do dějiště na Hluboké a v neposlední řadě i těm, kteří drželi pěsti a fandili z domovů, ať už od počítačů, nebo telefonů. Děkujeme!

Starší články