>

V Orlím hnízdě se bojovalo o Extraligu

Pavel Podhájecký, 02.10. 2019 Aktuality

O uplynulém víkendu (28. - 29.9.) jsme v našem areálu uspořádali Finálový turnaj 2. ligy juniorek do 20 let v softballu. Dorazilo k nám 6 družstev z celé ČR (SC Dvůr Králové n. Labem, SK Sever Brno, Sportclub 80 Chomutov, SK Kotlářka Praha, Spectrum Praha a Žraloci Ledenice).

V boji o vítěze 2. ligy juniorek, jenž zároveň získá právo postupu do Extraligy juniorek v roce 2020, se odehrálo celkem 11 zápasů. Obě hřiště byla připravena kvalitně, za což patří velký dík všem kteří se na přípravách podíleli.

Vítězem turnaje a právoplatným postupujícím do nejvyšší soutěže se nakonec stalo družstvo Beavers Chomutov, v jejichž dresu se představila zřejmě nejlepší nadhazovačka v ČR do 16 let (Kateřina Kindermannová), jež  zároveň platí za velmi dobrou pálkařku, což potvrdila i jediným HOMERUNem v celém turnaji a několika dalšími vícemetovými odpaly. Není se vlastně čemu divit, že v Chomutově roste budoucí hvězda na nadhozu, jelikož se o její rozvoj stará legenda českého softballu - Lubomír Vrbenský (člen Síně slávy ČSA, ESF i ISF/WBSC), ten se i přijel podívat osobně do Chocně a podpořit mladé chomutovské hráčky.

Více o průběhu turnaje si lze přečíst na stránkách CZECH SOFTBALL.

 

Závěrem bych velmi rád poděkoval hlavnímu organizátorovi akce: Petru Novotnému, který se po celý víkend staral o obě hřiště. Dále patří pochvala i rodině Kudláčkových za opět skvěle zvládnutý catering (v kiosku) při turnaji. Nesmím zapomenout ani na službu na hřištích o níž se podělili: Šárka, Verča, Gabča, Tomáš, Jarda, Terka a Filip. Nakonec, ale rozhodně ne mezi posledními bych velice rád poděkoval i Brůžkovi (Viktor Bartoš) a Magicovi (Honza Žlábek), kteří obětoval volný čas a pomohli s pískáním zápasů, bez Vás by to nešlo rozhodně.

 

Pavel Podhájecký

Komisař turnaje

Starší články