>

MČR U9 2020 Hluboká nad Vltavou

Lucie Řezáčová, 17.09. 2020 Aktuality

O víkendu 11.9. - 13.9. se odehrálo Mistrovství České republiky U9. Zúčastnili se jej také naši Orli, kteří se vydali již v pátek ráno na cestu do Hluboké. Hned první zápas je čekal proti těžkým soupeřům z Prahy. Ačkoliv Kotlářka hned ze začátku nasadila tempo, nedali se naši Orlíci zastrašit a s úsilím zkoušeli jejich obranu prorazit. Kotlářka se ovšem nedala a zápas skončil 15:3 k jejímu prospěchu. Hned další zápas nastoupilli Orli proti dalšímu slinému soupeři, tentokrát Hrochům z Brna. Bohužel ani oni se nedali zaskočit útočnou formou Orlů a zápas skončil ku prospěchu Hrochů 12:1. Na poslední zápas dne nastoupili Orli proti Třebíči. Orli se nenechali pokořit porážkou a nastoupili na soupeře se stejnou vervou jako v prvním zápase. S obrovskou podporou rodičů -fanoušků a zápalem do hry skončil zápas ku prospěchu Orlů 11:8. Toto vítězství zaručilo boj o 9. - 12. místo v celkovém pořadí..

V sobotu čekal Orli první zápas až odpoledne ve 14h a tedy se dopolední čas využil k prozkoumání okolí. Nejčastějším místem kam Orli zalétli se stala místní Zoo Hluboká. Po návratu do dějiště bojů čekal Orli oběd a psychická i fyzická příprava na další soupeře. Jako první vyzkoušeli obranu a útok Orlů hráči z Techniky Brno. Boj to byl nesnadný, snad díky dlouhé pauze, se nepovedl Orlům velký zápal do hry proměnit ve vítězství a zápas skončil 10:3 pro Techniku. Posledním soupeřem sobotního dne byli hráči z Jihlavy - Ježci. Ačkoliv se povedlo Orlům Ježky hned ze začátku zaskočit plným bodovým nasazením, soupeři se nedali zastrašit a bodový stav ihned vyrovnali. Celý zápas byl doprovázen obrovskou podporou fanoušků na obou stranách. Na konci může být nicméně pouze jeden vítěz. Konečný stav byl 11:8 pro Ježky.

Poslední zápás čekal Orli v neděli proti Plzni. Orli opět nasadili vysoké tempo a hned v první směně vedli o 5 bodů na které Plzeň nedokázala zprvu odpovědět.Po dalších velice vyrovnaných směnách se Plzni podařilo dotáhnout bodový rozdíl a v samotné dohrávce zápasu otočit výsledek ke svému prospěchu 9:7.

Celkové umístění Orlů nakonec spočinulo na kouzelném 12. místě z celkového počtu 16ti týmů. Nutno podotknout, že ačkoliv se jednalo o MČR dětí 9 let, nastoupili za Orli i mnohem mladší hráči: Verunka Jirufová (6let), Jára a Jířa Menclíkovi (7let), Jan Rozlílek (8let), Melinda Mikulecká (8let), Vašek Pulpán (8let) Štefan Šolc (8let), Vít Macháček (8let), Tom Vávra (8let), Tonda Zeman (9let), Tom Mazánek (9let), Šimon Jiruf (9let), Šimon Hojný (9let).

Všem hráčům mockrát děkujeme za úžasnou reprezentaci našeho klubu a věříme, že si turnaj maximálně užili. Též děkujeme rodičům za velkou podporu a skvělou atmosféru.

 

Starší články