>

V Orlím hnízdě budou trénovat profesionálové

, 26.03. 2021 Aktuality

Mnozí z Vás již četli mimořádnou zprávu o tom, že i v nynějším nouzovém stavu bez amatérského organizovaného sportování, byla pro baseballovou Extraligu mužů udělena výjimka z nařízení Vlády a MZČR o omezení pohybu. Výjimká má ale striktně daná hygienicko-epidemiologická pravidla, která budou muset být zodpovědně dodržována.

Informaci o schválení výjimky pro start Extraligy, jenž je naplánován na pátek 9.4.2021, zveřejnila Česká baseballová asociace na začátku tohoto týdne. Hlavní podmínkou, aby se Extraliga za 14 dní mohla rozehrát, je aby všechny týmy splňovali statut profesionálního sportu, tj. hráči musí mít řádně podepsány profesionální smlouvy. Je nutné zmínit, že rozhodně není účelem něco obcházet a neřídit se nařízeními, která jsou aktuálně v platnosti po celé ČR. ČBA se tímto snaží dopomoci k restartu sportu jako celku a zároveň pro reprezentanty zajistit možnost hrát a adekvátně se připravovat na letošní ME v Itálii (plánovaný termín 12. - 19.9.2021). Samozřejmostí je i pravidelné testování hráčů a rozhodčích a dezinfikování vybavení, hřišť a zázemí. Z důvodu prevence proti šíření nakažlivých nemocí a omezení kontaktů budou areály uzavřeny pro veřejnosti, tj. zápasy budou probíhat bez přítomností diváků.

V době, kdy by za normálních okolností začínála sezóna pro všechny, se možnost sportovat otevře jen desítce týmů z ČR: Arrows Ostrava, Draci Brno, Hroši Brno, Eagles Praha, Kotlářka Praha, Olympia Blansko, Sokol Hluboká n. Vltavou, Tempo Praha, Třebíč Nuclears a také poprvé v historii Blesk Jablonec n. Nisou. A je to právě Jablonecký tým, který nás oslovil s možností využít Orlí hnízdo (Městský Softballový a Baseballový stadion v Chocni) k předsezónnímu soustředění.

Důvod je zřejmý, klimatické podmínky na severu Čech nejsou přívětivé a Ash field v Jablonci stále pokrývá sníh. Po poradě s Vedoucím sportovišť v Chocni a zejména po projednání s členy VV klubu bylo žádosti vyhověno. O nadcházejícím víkendu (27. až 28. března 2021) tedy bude v našem areálu "živo", resp. aktuálně probíhají finální přípravy pro trénink. A to vše za přísných podmínek. Samozřejmě bude zamezen vstup veřejnosti v souladu s nařízení Vlády ČR.

Závěrem prosíme všechny naše členy, ale i obyvatelé Chocně o shovívavost. Jedná se o mimořádnou událost v této nelehké době. Baseballisté stejně jako fotbaloví a hokejoví profesionální hráči musí trénovat a řádně se připravovat na vrchol sezóny. Orli Choceň tímto poskytují pomocnou "ruku" a přejeme si, aby všechna omezení již mohla být za námi a naše hřiště opět mohlo přivítat mladé Orlíky, Orlice a Orli a širokou veřejnost.

 

za vedení SaB Orli Choceň
Pavel Podhájecký

Starší články