>

MSL - Městská Slowpitchová Liga Choceň

, 03.06. 2021 Aktuality

Na přelomu měsíců května a června v Chocni započala psát svoji historii Městská slowpitchová liga. Letošního ročníku se účastní 52 hračů ve 4 týmech - Funky Monkey, Jalapeño Koalas, Thunder Chickens a Rabbit Paws.

Městská slowpitchová liga Choceň (MSL) je dlouhodobě hraná soutěž mezi místními registrovanými týmy. Vymezeným hracím obdobím jsou měsíce květen, červen a září v podvečer středečních dní.

Zúčastněné týmy hrají o titul „Mistr Chocně“ a o Putovní pohár.

Přes organizačně složité podmínky se MSL nakonec podařilo rozjet především za významné podpory klubu SaB Orli Choceň z.s., v jehož areálu se hraje, a za přispění významného partnera ligy - místní společnosti Concept.

Ve středu 26. 5. 2021 se tak odehrálo historicky první kolo slowpitchové ligy. V úvodních duelech mezi Rabbit Paws s Thunder Chickens a Funky Monkey s Jalapeño Koalas se ukázalo, že MSL má více než slušnou úroveň. Přestože každý z týmů má začínající hráče, je převážná část účastníků velice zkušená. K vidění bylo hned několik Homerunů, ale také skvělých obraných zákraků. A došlo například i na double-play.

Ve zbylých 8 kolech základní části se potkají všechny týmy celkem třikrát. Jejich konečné pořadí jim zajistí nasazení do závěrečného turnaje, který by měl proběhnout v sobotu 25. 9. 2021. Závěrečný turnaj bude hrát dvojité eliminace, kdy každá druhá porážka znamená vyřazení z finálového pavouku. Součástí turnaje bude také HomeRun Derby hrané nikoliv na auty, ale na čas.

Rozpis a výsledky MSL jsou k dispozici na webu msl.slowpitch.cz.
Fotky a další zajímavosti jsou pak na facebook stránce MSL.

Organizátoři MSL

 

Starší články