>

Orlí hnízdo otevřelo brány veřejnosti - Choceň žije sportem 2021

Pavel Podhájecký, 13.09. 2021 Aktuality

Choceň - sobota  4.9.2021

V rámci městského festivalu sportu Choceň žije sportem 2021, proběhl i u nás sportovní den věnovaný jak jinak ... softballu a baseballu. DEN PÁLKOVACÍCH SPORTŮ, jenž byl zařazen i do projektu České unie sportu, Tipsport - Sportuj s námi. přilákal více než 70 dětí a celkový počet návštěvníků přesáhl číslo 120. Za krásného slunečného dne bylo v našem areálu možnost vyzkoušet opravdu vše, co softball a baseball nabízí, jako např. HOD NA RYCHLOST, ODPAL a mnoho jiného.

 

Po loňském vydařeném prvním ročníku, bylo na co navazovat a díky propojení sportů v celém městě, dostává tento model ještě větší rozměry než pouhý sportovní den. Dalo by se říci, že ti jež absolvovali celý program, tj. navštívili všech 9 sportovišť, tak nejen že získali medaili, diplom a sladkou odměnu, ale mohou se právem nazývat opravdovými multisportovci. Uznejte sami, během festivalu Choceň žije sportem bylo možné vyzkoušet: softball a baseball, hokej, volejbal, stolní tenis, horolezectví, orientační běh, tenis, tradiční Sokolská cvičení, nohejbal, fotbal, atletiku a vodní slalom. Navíc, díky podpoře MAS - Nad Orlicí, bylo možné vyzkoušet  jízdu na dopravním hřišti.

Opravdový SVÁTEK SPORTU v Chocni!!!

 

Díky spolupráci a podpoře Města Choceň, České unie sportu, České softballové asociaci a České baseballové asociaci, byl program v Orlím hnízdě velice bohatý. Nafukovací  tunel Czech Softball, dále 3 soutěžní stanoviště: HOD NA RYCHLOST (měřeno profi radarem Baseball Czech), HOD DO DÁLKY a ODPAL DO DÁLKY (ze stativu) a pro nejotrlejší i možnost vyzkoušet si odpal na nadhazovací stroj. Velkým lákadlem pro nejmenší ale bylo SKÁKADLO ve tvaru hřiště, které má už i svou historii, jelikož vzniklo speciálně pro Olympijský festival RIO-LIPNO 2016 a v letošním roce jej bylo možné vidět i na Olympijském festivalu TOKIO-BRNO 2021.

 

Závěrem musíme poděkovat celému organizačnímu týmu, všem dobrovolníkům i obsluze MODRÉHO KIOSKU, bez kterých by akce takových rozměrů rozhodně nemohla proběhnout. Již nyní ale víme, že chceme festival udržet i do dalších let a navíc i přidat opět něco nového.

Starší články