>

Stříbrný Superpohár 2022 v Chocni

Bříza, 15.05. 2022 Aktuality

O víkendu 14.-15.5. 2022 jsme v našem areálu hostili kvalifikační turnaj Stříbrný Superpohár. Ke vzájemným utkáním se k nám sjeli týmy Sokol Hluboká, Blesk Jablonec, Waynes Pardubice, Rytíři Trutnov, HIT Opava, Arrows Ostrava a nechyběli samozřejmně ani domácí Orli Choceň.

Co je to vlastně ten Superpohár? Superpohár je bezesporu největším dětským turnajem Evropy v kategorií U10 coach-pitch. Závěrečného turnaje, označeného jako Zlatý, se účastní nejlepší české celky a vybrané pozvané zahraniční týmy. O to, kdo z českých týmu se dostane na záverečný Zlatý Superpohár se rozhoduje v kvalifikacích označovaných jako Stříbrný Superpohár. Takové se letos hráli paralelně tří a to v Chocni, na Kladně a v Blansku. Z každého "stříbrňáku" postupuje pětice nejlepších týmů. Dále jsou ve hře dvě "wild-card" místa pro nejlepší týmy v dovednostních soutěžích Masters.

Kvalifikační turnaj v Chocni se hrál na dvou hřištích systémem každý s každým. Odehrálo se tak celkem 21 utkání. A ne ledajakých utkání. K vidění byl opravu pohledný baseball o který se svými výkony zasloužili hráči a hráčky zúčastněných týmu. Mimo skvělé defentivní zákroky byly k vidění i tvrdé odpaly a dokonce i divácky atraktivní homeruny.

Celkové pořádí turnaje je tvořeno součtem bodů za umístění v herní části (výsledky zápasů) a za umístění v Masters (dovedností disciplíny - hod a odpal do dálky, běh a souhra na čas). Prosluněný víkend tak ovládli kluci a holky z Sokol Hluboká, protože zvítězili v obou odvětných turnaje. Celkové pořadí tak bylo:

1. Sokol Hluboká
2. Rytíři Trutnov
3. Arrows Ostrava
4. Waynes Pardubice
5. Blesk Jablonec
6. HIT Opava
7. Orli Choceň

V nesoutěžní katekorií o nejlepší (nejhlučnější) fanklub zvítězili opavští.

Superpohár bude pokračovat závěrečným Zlatým turnajem o víkendu 3.-5.6.2022 v Hluboké nad Vltavou. Choceňští Orli své barvy na turnaji bohužel hájit nebudou, ale smutnit nemusí. Za posledním místem v kvalifikačním turnaji se skrývá předvedený dobrý herní projev s kvalitním progresem výkonu za poslední roky.

Za zmínku pak jistě stojí výkon Orla Vaška Pulpána, který za celý turnaj nastřílel 5 homerunů a ovládl tak tuto statistiku!

Děkujeme všem partnerům, dobrovolníků, trenérům, hráčům, fanouškům, rodičům,... prostě všem kdo byli jakkoliv součástí uplynulého víkendu! Brzy opět na baseballe.

Starší články