>

Orli podpoří Movember

Martin Urbánek, 25.10. 2022 Aktuality

Movember. Charitativní akce, kdy muži měsíc pěstují svůj knír a šíří osvětu o problematice péče o mužské zdraví. Mezi českými baseballovými kluby se v minulosti účastnily brněnské celky Techniky a Hrochů. V roce 2022 jsme se v choceňském klubu rozhodli přiložit ruku k dílu.

Co je to Movember?

Charitativní akce, jejímž účelem je získání finančních prostředků a zvýšení povědomí o zdraví mužů. Pozornost je věnována podpoře zdravého životního stylu mužů a osvětě v oblasti mužských onemocnění, jakými jsou rakovina varlat a rakovina prostaty. Dalším cílem akce je upozornit na problematiku duševního zdraví a sebevražd.

Proč název Movember?

Jde o složení dvou anglických slov moustache (knír) a november (listopad) – Movember.

Odkdy do kdy akce probíhá?

Jak vyplývá z názvu, jde o listopadovou akci. Začínáme 1. listopadu a končíme 30. listopadu.

Jak akci podpořit?

Nejvýrazněji podpoříte osvětu tím, že si necháte narůst knír, což je první z možností.

Druhou možností je hýbat se pro Movember. Ujděte nebo uběhněte za měsíc 60 km. Proč 60? Tolik mužů v průměru na světě umře každou hodinu kvůli sebevraždě.

Do třetice, pokud na sebe nechcete upozorňovat knírem nebo třeba běhat, podpořte akci finančním příspěvkem. Není nutné posílat závratné částky, i třeba částka v ceně jedné kávy se počítá.

Jak se zapojí choceňští Orli?

Každou listopadovou neděli dopoledne v 10:00 hod. vyběhneme společně z areálu našeho Orlího hnízda do přilehlého lesa. Stanovili jsme si čtyři nedělní termíny: 6. 11., 13. 11., 20. 11., 27. 11.

Zároveň už z našich řad padlo několik slibů, že nezůstane u příspěvku a běhu, ale vypěstujeme i kníry. Sledujte proto naše sociální sítě, jak nám snažení a podpora jdou.

Náš klubový profil k finanční podpoře přímo na webu Movemberu najdete pod tímto odkazem:

https://movember.com/t/orli-chocen?mc=1

Stanovili jsme si i cíl vybírané částky, rádi bychom dosáhli na hranici 5.000 Kč.

Tímto vyzíváme nejen členy našeho klubu ale i širokou veřejnost a sportovní oddíly v baseballové a softballové komunitě. Vezměte tátu, bráchu, kamaráda, kohokoliv chcete, a přijďte se proběhnout. Pokud se nepřipojíte přímo k nám, proběhněte se aspoň sami. Je to to nejmenší, co můžeme udělat nejen pro zdraví své, ale i svých blízkých.

Zdroj: cz.movember.com

Starší články