1. SaB Orli Choceň >
  2. ORLI INDOOR CUP U8 2023 - zlatá Orlí neděle

ORLI INDOOR CUP U8 2023 - zlatá Orlí neděle

Pavel Podhájecký, 26.02. 2023 Aktuality

Zasněžená neděla 26.2. přivála do údolí řeky Orlice Klackaře z Kostelce nad Orlicí, Rytíře z Trutnova a samozřejmě i domácí Orli. Ve sportovní hale ZŠ Svatopluka Čecha se odehrál halový turnaj dětí do 8 let, ORLI INDOOR CUP U8 2023.

Z důvodu menšího počtu týmů se hrálo 2krát každý s každým, po vzoru nového systému v kategorii U8 bylo možnost 3 švihů a příp. 2 pokusů ze stativu, avšak u mladších hráčů byl zvolen pouze stativ, aby si zahrál každý. Stejně jako na turnaji U7, platila i remíza. Nakonec zcela vyrovnaných utkání bylo více než jsme předpokládali.

Nejvyrovnanějšími výkony se před domácím publikem blízkli Orli, kdy turnajem prošli bez prohry (2 výhry a 2 remízy), a zaslouženě turnaj vyhráli. O stříbrnné medaile nakonec bylo drama až do posledního utkání, kdy v závěru měli více pálkařského štěstí Klackaři. Na Rytíře tak čekali broznzové medaile, přesto musíme zmínit, že mnoho hráčů bylo velmi mladého věku a to se mnohdy podepsalo na výkonu.

V turnaji bylo k vidění i pár odpalů až na tribunu, tj. vysoko a daleko do hlediště, kde doslova mohli přítomní diváci z řad rodičů chytat míče po vzoru slavné Major League Baseball. A u některých již byla vidět i hra hodná velkého baseballu.

 

soupiska Orlíci U8 (dolní řada zleva): Matěj, Natálka, Dorka, Sára, Šimon, Vojtík, Jenda, Klárka a Pája

trenérský tým (horní řada zleva): Sandy, Dáša, Víťa a Maruška

 

 

CELKOVÉ POŘADÍ:

1. místo - SaB Orli Choceň

2. místo - Klackaři Kostelec nad Orlicí

3. místo - Rytíři Trutnov

 

Na závěr musíme opět poděkovat všem divákům, kteří přišli podpořit mladé nadějné baseballisty a taktéž i patří dík rozhodčím, zejména Ríšovi Bulánkovi, jemuž asistoval Pavel Podhájecký.

Nyní již poděkovat týmům a hráčům za předvedenou hru a pozvat na další halové turnaje v Chocni, jež proběhnou 18.3.2023 (U10) a 19.3.2023 (U9) a opět budeme rádi, když dorazí početná skupina fanoušků nejen Choceňských Orlů, ale i všech týmů, jež se jednotlivých turnajů zúčastní.

Starší články