1. SaB Orli Choceň >
  2. Baseballový areál pod rukami brigádníků zase o kus prokoukl

Baseballový areál pod rukami brigádníků zase o kus prokoukl

Martin Urbánek, 26.03. 2023 Aktuality

Předsezónní brigáda je za námi. Pracovní akce se zúčastnil velký počet brigádníků od těch nejmenších po zkušené matadory. Všichni odvedli kus práce, díky čemuž jsme připravení okamžitě vyběhnout na hřiště.

Odbila devátá hodina sobotního rána a v baseballovém areálu začal roj pracujících. Vznikla řada skupinek, kdy každá měla přidělené pracovní úkoly. Zapojili jsme se do akce „Ukliďme Česko“, které v Chocni probíhá pod záštitou oddílu Spongilit, který se orientuje zejména na ochranu prostředí.

Dále přišla na řadu klubovna a zejména její kancelář s kuchyňkou. Úklid šaten, které jsme obývali přes zimní období, nebyl výjimkou, ba naopak byla potřeba je připravit na sezónní užívání. Neméně důležitý byl úklid prostorů tribun a následně i sezení tribun samých.

Hodně práce se odvedlo v prostoru pálkařského tunelu, bullpenu a prostoru před pálkařskými buňkami. Pokládka nového povrchu dala zabrat, ale chlapi si poradili skutečně velmi dobře. Další na řadě byla stavba pálkařské klece na „BP“.

Ohromný kus práce pak odvedly party, které se věnovaly samotné hrací ploše. Zasazení nové mety na velkém hřišti, úprava pálkařských boxů na hřišti malém, práce na paddingu a další menší práce okolo. Hodně pak dalo zabrat válcování.

A co by to bylo za orlí akci bez jídla a pití. Pivo a limonáda tekly proudem, klobásky, sekaná a další masné produkty se připravovaly na grilu. Pracovní čety tak měly o pitný režim a občerstvení postaráno. Kde byli brigádníci zabraní do práce až příliš, tam se vydala hlídka s pivem a limonádou.

Každému, kdo dorazil a přiložil ruku k dílu, patří velké díky. Bez vás bychom se s tím pachtili ještě přespříští týden.

S&B Orli Choceň

 

Starší články