1. SaB Orli Choceň >
  2. Orli chtějí produkovat kvalitní baseball a pokukují po první lize

Orli chtějí produkovat kvalitní baseball a pokukují po první lize

Martin Urbánek, 27.03. 2023 Aktuality

Po pár neutěšených letech s malou herní praxí se Orli Choceň v kategorii mužů vrací do jihomoravské soutěže. Sezónu 2023 odehraje tým vedený trenérem Lukášem Břízou v Regionálním přeboru mužů Jih. V jakém složení a s jakými cíli vyhlíží trenér novou sezónu?

Regionální soutěže tvoří pomyslný třetí výkonnostní stupeň mužských soutěží. Klubů s ambicemi prorazit do výše postavené první ligy zde není mnoho. V soutěži jsou převážně týmy buď s „mladými puškami“ v juniorském věku, nebo borci, kteří už ukončili kariéru na výkonnostní úrovni v extralize nebo první lize a nyní si rádi zajdou s kamarády zahrát tzv. pro žízeň a radost ze hry. 

Choceňští Orli tvoří jednu z výjimek v osmičlenné jihomoravské skupině. Chtějí vybudovat mladý ambiciózní tým, který si po letech opět vybojuje místenku v první lize. V jakém se tým aktuálně nachází složení a s jakými vyhlídkami hledí k nové sezóně, se nám více svěřil trenér Orlů Lukáš Bříza.

Lukáši, v jakém složení vstoupí mužský tým do nové sezóny, došlo k nějakým odchodům či příchodům, a jaké jsou jeho ambice pro ročník 2023?

Pro nadcházející sezónu máme v rámci týmu dvě skupiny kluků. Jednu skupinu tvoří hráči do 18 let, kteří kromě regionu budou nabírat zkušenosti v Extralize U18. Druhou skupinou jsou starší mladí, kteří budou hrát pouze v regionu. Do baráže o první ligu počítáme s posílením našich řad, které zatím nebudu prozrazovat, ale váže se to na odchod několika našich borců na hostování.

Jakým způsobem dosud probíhala zimní příprava a kdy se chystáte vyběhnout na hřiště orlího areálu?

Zimní příprava probíhala jedním společným tréninkem týdně a dílčí individuální přípravou. Na společných trénincích jsme se soustředili především na obranu a základní baseballové návyky, zatímco útok trénovali kluci především individuálně. Uplynulou sobotu proběhla klubová brigáda, takže na už připravené hřiště vybíháme hned zítra.

V týmu máš průřez několika generací. Pár starších kluků, mladé jádro a pak několik benjamínků. Bude fungovat chemie v tak různorodém týmu?

Jsem přesvědčen, že ano. Mladé jádro by mělo převzít iniciativu a být výkonnostní složkou týmu. Zatímco starší hráči dodají zkušenost a nadhled. Mladí kluci dostanou prostor se rozkoukat a nabrat zkušenosti.

Co vnímáš jako nejdůležitější aspekt při budování nového týmu?

Vnitřní motivaci každého jednoho z nás chtít dělat kvalitní baseball.

Na závěr, máš něco, co bys chtěl vzkázat fanouškům nejen choceňského, ale klidně celého českého baseballu do nové sezóny 2023?

Po World Baseball Classic vnímám skvělou auru kolem českého baseballu, za kterou můžou především fanoušci. Zůstaňte věrni baseballu, těším se na naše společná setkání na hřišti a společně spolu vrátíme na choceňské hřiště kvalitní baseball.

Starší články