1. SaB Orli Choceň >
  2. Představujeme logo pro All Star Game 2023

Představujeme logo pro All Star Game 2023

Martin Urbánek, 31.03. 2023 Aktuality

Startuje Extraliga a my společně s jejím začátkem představujeme vizuál All Star Game v Chocni, kde se v utkání proti české baseballové reprezentaci představí hvězdy domácí soutěže.

Výběr extraligových hvězd vyzve na půdě choceňského baseballového areálu čerstvé účastníky World Baseball Classic, tedy reprezentaci ČR. Sobota 17. června bude nejen svátkem českého baseballu, ale zároveň přípravou reprezentačního týmu manažera Pavla Chadima na navazující Pražský baseballový týden.

Logo akce je tvořeno v moderním duchu s inspirací v USA, aby oslovilo i mladé lidi. Při tvorbě bylo důležité zasazení několika zásadních prvků. Propojení pořadatelského klubu, města a České baseballové asociace (ČBA). Za klub a město hovoří zejména barvy a za ČBA by se logo neobešlo bez dnes již tradiční mety, která třemi hvězdami v jejím středu umocňuje samotné All Star Game.

Popis loga

Logo svým tvarem vychází z historického městského znaku Chocně. Svou barevností vyzdvihuje klubové barvy SaB Orli Choceň. Na podkladu dominuje tmavě modrá v doplnění s bílou a sytě žlutou v nápisu All Star Game. Zelená s béžovou jsou barvami nové identity města Choceň a odkazují na jeho charakter vystihující slovy „město v parku, park ve městě“.

Dominantou loga jsou skaliska městské přírodní rezervace Peliny a před nimi tolik typická zeleň. Chybět nesmí náznak baseballové události v podobě baseballového míče. Písmo svým vzhledem evokuje přírodní styl a dotváří celou podobu.

Akci zastřešuje Česká baseballová asociace, jejíž logo mety s míčkem a hvězdami odkazujícími na All Star Game vystupuje na samém spodním cípu loga.

Kompletní vizuální podobu připravil grafický designer Matěj Dubský. Celou grafickou podobu vizuálu najdete na jeho účtu na Behance - odkaz.

Starší články