1. SaB Orli Choceň >
 2. Dvojí stříbrný vstup do sezóny 2023

Dvojí stříbrný vstup do sezóny 2023

Petr Zeman, 03.05. 2023 Aktuality

Prodloužený víkend na přelomu dubna a května se nesl v duchu hned dvou turnajů, kterých se zúčastnili Orli kategorie U10 a U11.

V neděli 30.4. se v Chocni odehrál první letošní turnaj kategorie U10, kterého se zúčastnili jak tradiční soupeři v podobě Rytířů z Trutnova a pardubických Waynů, ale i zahraniční celek Baroni Wroclaw. Naše barvy hájili Vašek Skřivánek, Adamové Hažlinský a Wágner, Patrik Bednář, Jirka a Jára Menclíkovi, Kuba Vaca a Kuba Zeman a z mladší kategorie nás výborně doplnili Máťa a Jeník Vychytilovi a Miky Morávek, za což jim patří velký dík.

V prvním zápase poměřili Orli své síly s Wayny, které díky poměrně přesné obraně Orli nenechali skórovat a poté, co během 4. směn nasázeli soupeři 7 doběhů, vyhráli zaslouženě 7:0

Druhý zápas byl ve znamení „mezinárodní konfrontace“, kdy jsme vyzvali polské Baron´s Wroclaw. Tento tým jsme ještě nikde nepotkali a byli pro nás velkým otazníkem, ale hned po první směně, kdy jsme vyoutovali první tři pálkaře a v útoku jsme nadělili hned 5 bodů bylo pravděpodobné, jak tento duel dopadne. Utkání skončilo nakonec po třech směnách, kdy Orli opět udrželi čisté konto a soupeři během tří útoků dokázali nasázet 14 bodů. Celkové skóre bylo tedy 14:0 pro Orli.

V posledním domácím utkání se proti Orlům postavili Rytíři. První směna skončila 3:3 a byla předzvěstí vyrovnaného utkání. Nicméně hned v druhé směně si Orli vybrali svou slabší chvilku v útoku a nepodařilo se jim skórovat. Oproti tomu Rytířům útok vyšel a zvýšili na 8:3.  Po předchozích dvou snazších utkáních tento nástup Rytířů naše Orli zaskočil a bohužel už jsme nedokázali zachytit tempo utkání. I díky tomu Rytíři kontrolovali zápas až do konečného stavu 12:6, čímž si připsali třetí výhru v turnaji.

I přes závěrečnou porážku nevstoupili Orli do sezóny špatně a na prvním turnaji sezóny si vybojovali sympatické druhé místo.

 1. Rytíři Trutno (3x W)
 2. Orli Choceň (2xW, 1xL)
 3. Wayne´s Pardubice (1xW, 2xL)
 4. Baroni Wroclaw (3xL)

Hned druhý den jsme vyrazili do Prahy na Eagles na coachballový turnaj U11, tentokrát pod hlavičkou ČSA. Jádro týmu zůstalo podobné jako v neděli, tedy Vašek Skřivánek, Jakub Zeman, Patrik Bednář, Adamové Wágner a Hažlinský a Jirka Menclík. Z kategorie U11 nás doplnili Vašek Pulpán a Filip Gerčák, ale i tak nás bylo stále jen osm. Trn z paty nám vytrhnul výbornými výkony Fíďa Hažlinský, který hraje standartně v kategorii U7, ale po jeho odpalech mu nejednou tleskali i soupeři!

Coachpitch pod ČSA je pro Orli úplnou novinkou a vůbec jsme netušili, co máme očekávat. Nicméně hned první utkání proti týmu Falcons Hradec Králové rozptýlil všechny obavy, protože kombinace silného útoku a poměrně jisté obrany znamenalo jednoznačné vítězství 20:0.

V druhém utkání se proti nám postavili Klackaři z nedalekého Kostelce nad Orlicí. I v tomto zápase byla znát sehranost Orlů v obraně, kdy opět soupeři nedovolili bodovat a 15 body v útoku si připsali druhou poměrně suverénní výhru 15:0 a do semifinále jsme postupovali z prvního místa.  

V semifinále jsme narazili na domácí Eagles, kde už se jednalo o výrazně těžšího soupeře. Obě obrany byly koncentrované a bodů zdaleka nepadalo tolik, jako v předchozích utkáních. Nicméně díky několika ultimátním obraným situacím, kdy jsme nejdříve hráli v předposlední směně out proti bodu na domácí metě a následně jsme v poslední směně zavřeli utkání double play, šli Orli po výhře 9:5 do finále.

Ve finále jsme potkali další tým z Východních Čech a sice Pardubice Pasos. Utkání bylo vyrovnané a otevřené do samého konce, ale už se výrazněji projevila únava. Větší část našeho týmu hrála během dvou dnů již osmé utkání (klobouk dolů) a soupeř bohužel okamžitě trestal každou naši nepřesnost. Těch sice nebylo mnoho, což dokazuje i výsledné score, ale chybám jsme se nedokázali úplně vyhnuot a utkání s Pasos skončilo 4:7 v náš neprospěch.

Sečteno podtrženo jsme z turnaje na Eagles přivezli stříbrnou medaili, kdy Orli padli až ve finále.

Pořadí:

 1. Pasos Pardubice
 2. Orli Choceň
 3. Eagles Praha
 4. Falcons Hradec Králové
 5. Vlaštovky Sadká
 6. Klackaři Kostelec

První hrací víkend byl sice náročný, ale pět výher ze sedmi utkání, kdy Orli dokázali hned čtyřikrát uhájit čisté konto, je motivující a dvě druhá místa za dva dny jsou příslibem zajímavé sezóny.

Starší články