1. SaB Orli Choceň >
  2. Orli postupují na zlatý Super Cup

Orli postupují na zlatý Super Cup

Petr Zeman, 16.05. 2023 Aktuality

O uplynulém víkendu absolvovali Orli U10 kvalifikační stříbrný Super Cup v Olomouci, na kterém vybojovali krásné druhé místo, čímž se poprvé v historii kvalifikovali na Zlatý Supercup do Hluboké nad Vltavou. Jedná se o největší turnaj této věkové kategorie v ČR a možná i v celé Evropě.

Do Olomouce jsme odjížděli v sestavě Adamové Wágner a Hažlinský, Jára a Jirka Menclíkovi, Kuba Zeman, Vašek Skřivánek, Patrik Bednář, Jenda a Máťa Vychytilovi a Miky Morávek.

Do turnaje jsme vstoupili zápasem s Rytíři, kde jsme dlouho vedli 4:0, ale po jedné nepovedené směně, kde jsme vícekrát chybovali v obraně, jsme nakonec prohráli 6:7. Nicméně nutno podotknout, že to byl krásný a vyrovnaný zápas a nejednou jsme zaslechli, že to bylo takové „malé finále“.

V druhém zápase jsme vyzvali Arrows Ostrava, kterým jsme nadělili pouze tři body. Nicméně naše obrana byla ještě přesvědčivější a neumožnila soupeři žádný doběh a tak bylo výsledné skóre 3:0 pro náš tým.

Třetí utkání bylo proti nám neznámým Snails Orlová. Po prvních dvou těžších zápasech jsme byli pěkně rozehraní, do soupeře pořádně zaťali své orlí drápy a zvítězili vysoko 16:2.

Čtvrté sobotní utkání proti domácím Skokanům bylo v hodně podobném duchu jako předchozí duel. Soupeře jsme ničili dlouhými odpaly a když se k tomu přidala téměř bezchybná obrana, zastavilo se skóre na hodnotě 18:0 pro nás.

Po prvním hracím dni jsme měli bilanci tři výhry a jedinou prohru a vše napovídalo tomu, že historicky první postup na zlatý Super Cup je na dosah.

V neděli ráno jsme se postavili proti Klasiku Frýdek Místek. Ten šel v zápase jako první na pálku a třemi body v útoku a hlučnými fanoušky náš tým zaskočil. Nicméně hned po první směně, kdy nám na pět bodů stačilo šest startů našich pálkařů, jsme se vrátili do „duševní pohody“ a po zbytek zápasu už kluci zápas kontrolovali až do výsledného vítězného skóre 16:4.

V posledním utkání jsme potkali staré známé z regionu v podobě Waynes Pardubice. I v tomto utkání jsme těžili především z precizní obrany a soupeři umožnili (a jen kvůli vlastní nepozornosti to nebylo s nulou) pouze jeden doběh. Nicméně nás to nemuselo mrzet, protože v útoku jsme byli opět silnějším týmem a nasázeli soupeři doběhů hned osm. Takže i v posledním utkání jsme zaznamenali vítězství, tentokrát 8:1.

V dovednostních disciplínách (tzv. Masters) jsme obsadili celkové třetí místo, takže v kombinaci s šesti výhrami a jednou prohrou bylo jisté, že nás postup do Hluboké nemine.

Tento turnaj Orlům opravdu vyšel a po tom, jak kluci v turnaji zahráli (velmi přesvědčivá obrana, hned dvakrát zavřeli utkání doubleplay, hráli auty na domácí metě proti bodu, v útoku padlo hned 6 homerunů…), nezbývá než se těšit, že Orlům vydrží tato forma do zlatého Supercupu v Hluboké.

Jen pro zajímavost, poměr udělených a obdržených bodů se zastavil na 67:14, což je lepší výsledek než u vítězných Rytířů, kteří měli skóre 65:14.

Celkové pořadí:

  1. Rytíři Trutnov
  2. Orli Choceň
  3. Arrows Ostrava
  4. Waynes Pardubice
  5. Klasik Frýdek Místek
  6. Snails Orlová
  7. Skokani Olomouc
Starší články