1. SaB Orli Choceň >
  2. Životní zážitek a relikvie na poličce

Životní zážitek a relikvie na poličce

Martin Urbánek, 22.05. 2023 Aktuality

„Nejsilnější zážitek co jsem kdy měl. Vždycky jsem si chtěl hodit proti samurajům v Tokyo Dome a jsem rád, že to vyšlo a že jsem snad klukům dal trošku šanci na vítězství. Jsem z toho nadšený, jsem plný emocí,“ svěřoval se po utkání s Japonskem 26letý nadhazovač z Ostravy, který pracuje v ČEZu jako technický projektant.

Ondrova rodina je původem z Kopřivnice a do Ostravy se přistěhovala. K baseballu mu mimo jiné pomohlo, že bydlel poblíž hřiště ostravských Arrows. „Když jsem byl jednou na záchodě, tak mi taťka otevřel dveře a zeptal se, jestli chci sportovat, tak jsem řekl, že asi jo a druhý den jsem začal hrát baseball,“ zavzpomínal úsměvnou historkou z dětství na sociálních sítích Baseball Czech. Od té doby sype své nadhozy v dresu Arrows Ostrava a určitě v tom hodlá ještě hezkou řádku let pokračovat.

Ondřej Satoria nadhazuje za Arrows Ostrava v extraligovém utkání (zdroj: fotobanka ČBA)

Jak sám Ondra popsal, zápas proti Japonsku pro něho byl nejsilnějším baseballovým zážitkem. Svým výkonem bavil nejen diváky v českých barvách, ale zároveň nadchnul domácí příznivce. Na sociálních sítích se zvedla ohromná vlna nadšení, která se veze dodnes. Japonci dokáží projevit soupeři ohromnou úctu a v momentě, kdy Ondra a celý tým projevili úctu publiku na stadionu po utkání, zrodila se láska.

Ačkoliv má Ondra báječné vzpomínky, udělal si doma i vzpomínku hmatatelnou. Kde skončil míček, kterým vyoutoval aktuálně dost pravděpodobně nejlepšího hráče světa, domácího hráče Shoheie Ohtaniho? „Už mám na něj objednanou krabičku a mám představu, že si ho schovám na poličku. V zavařovací sklenici mám zeminu, kde je vytvořený kopec. Vyklepal jsem si to z bot po zápase, schoval do sáčku a teď už je to vše v té sklenici. Vytiskl jsem si švih Šoheje a to dám hned vedle toho,“ nastínil svůj plán v rozhovoru pro Radiožurnál Sport.

A jak řekl, tak udělal.

Polička slávy Ondřeje Satorii s relikviemi z Japonska (zdroj: Twitter Ondřeje Satorii - @OndrejSatoria)

Starší články