1. SaB Orli Choceň >
  2. Kategorie U10 sklízí úspěchy a vyhlíží Zlatý Super Cup

Kategorie U10 sklízí úspěchy a vyhlíží Zlatý Super Cup

Martin Urbánek, 30.05. 2023 Aktuality

Orlí mládežnické kategorie slaví úspěchy, pod kterými je podepsaný vedoucí trenér kategorií U10 a U11 Petr Zeman. Mládežníci pod jeho vedením sbírají důležité zkušenosti a na turnajích nejen regionálního, ale i republikového rozsahu, předvádí pěknou hru s dobrými výsledky.

V sezóně 2023 mají Orli přihlášenou pouze „desítkovou“ regionální soutěž, protože ryze „jedenáctkovou“ kategorii se nepodařilo kapacitně adekvátně naplnit. Když je ale možnost, i mladší hráči dokáží konkurovat na turnaji kategorie U11.

Po dvou regionálních turnajích má tým U10 ve společnosti Rytířů Trutnov, Waynes Pardubice a Barons Wrocław bilanci 4 výhry a 2 porážky. Závěrečný regionální turnaj je na programu až v půlce září. Naděje na celkové vítězství v regionu stále žije.

Pro svěřence trenéra Zemana byly zatím zásadní dvě účasti na turnajích s přesahem mimo region. Prvomájový turnaj U11 na pražských Eagles skončil pro Orly stříbrnou medailí: Dvojí stříbrný vstup do sezóny 2023.

Další stříbrné umístění si Orli připsali na Stříbrném Super Cupu kategorie U10 v Olomouci, jak jsme ostatně psali zde: Orli postupují na zlatý Super Cup. Kvalifikační turnaj, ze kterého se týmy kvalifikovaly na Zlatý Super Cup, se Orlům velmi vydařil nejen druhým místem, ale i předváděnou hrou.

Zlatý Super Cup na Hluboké nad Vltavou je za dveřmi. Petr se s dětmi vydá na turnaj 2.6.-4.6. Choceňský tým byl umístěn do skupiny C, kde se utká s týmy Eagles Praha, Nuclears Třebíč, Catalonia, Hungary a Centaury Warsaw.

Ještě před turnajem jsme stihli Petrovi položit několik otázek.

Petrě, jak jsi spokojený s dosavadními výkony svých svěřenců v rozjeté sezóně?

S dosavadním průběhem sezóny jsem zatím celkem spokojen. Kluci předvádějí už poměrně vyzrálý baseball a když se na to člověk podívá přes čísla, tak mají z 21 dosavadních utkání 16 výher. To je poměr celkem hezký, ale ještě víc mě těší poměr udělených, versus obdržených bodů. To je statistika, která o ledasčem vypovídá a tento poměr máme občas lepší, než vítěz konkrétního turnaje, což je určitě fajn. To jsou pro mě asi zajímavější ukazatele, než výsledné umístění z jednotlivých turnajů. Nicméně i když se na dosavadní sezónu podívám právě přes tato výsledná umístění, tak z pěti turnajů kluci přivezli pětkrát hezké druhé místo, takže vlastně není důvod být nějak moc nespokojený.

Co ve své kategorii považuješ za nejdůležitější z pohledu herních činností? Na čem v trénincích aktuálně pracujete?

Asi se nedá úplně říct, co je z herních dovedností nejdůležitější a snažíme se pracovat na všech aspektech hry, ať už je to chytání, házení, pálení nebo třeba baserunning. Ale v současnosti se hodně zabýváme právě zmíněným baserunningem a pracujeme na herní mentalitě a psychické odolnosti. Tyto aspekty jsou za mě důvody, proč jsme z již proběhlých turnajů nepřivezli zlato, i když po něm kluci opakovaně sahali (dvakrát prohra o 1 bod v základním čase a jednou až v extra směně).

Je v týmu někdo, kdo ti ve srovnání s minulou sezónou, tzv. herně vyrostl před očima?

Většina z kluků se od loňské sezóny herně dost posunula, ale každý v malinko jiné oblasti. Někdo zpřesnil příhozy, nebo vypiloval chytání, jiní se zase zklidnili a dokáži o hře víc přemýšlet a jiným to zase začalo dál „střílet“. Takže nechci, a ani nedokážu vypíchnout nějaké konkrétní jméno, ale ti kluci se neskutečně zvedli jako tým!

Za pár dnů vás čeká Zlatý Super Cup na jihu Čech. Změříte síly se silnými týmy Eagles, Nuclears a dokonce dojde na duely se zahraničními týmy. Jaká máš od turnaje očekávání?

Po letošním vstupu do sezóny by bylo laciné a alibistické říci, že se jedeme jen zúčastnit a nasbírat zkušenosti. Jsem si vědom toho, že kluci poměří své síly s nejlepšími hráči z ČR i Evropy, ale pokud se nezaleknou své šance a půjdou si za svým, jsem přesvědčený že mohou uspět i v takovéto konkurenci. Rád bych, abychom skončili někde v první polovině pořadí a neskromně bych nás viděl někde mezi 4.-6. místem.

Díky za rozhovor a ať se týmu i nadále daří reprezentovat klub při nejmenším stejnou měrou jako dosud.

Díky.

Starší články