1. SaB Orli Choceň >
  2. Sezóna u Orlů U9 a jejich zlatý hattrick

Sezóna u Orlů U9 a jejich zlatý hattrick

Vendula Novotná, 12.10. 2023 Aktuality

V sobotu 14. 10. nás čeká ukončení sezóny a předávání cen úspěšným hráčům napříč kategoriemi. Je tedy nejvyšší čas zhodnotit rok 2023 u Orlů U9.

V květnu proběhl první turnaj regionu Severovýchod, kterého se účastnilo celkem pět týmů. Ten se konal v Pardubicích a Orli odjížděli z tohoto turnaje se třemi výhrami a jednou prohrou. Následoval turnaj v Trutnově v červnu, zde se Orlům opět podařilo obhájit výsledek 3 výhry a 1 prohra. Na konci září vyrazili Orli do Jablonce nad Nisou, kde se jim podařilo zahrát naprosto bezchybný turnaj a odjížděli s výsledkem 4 výhry a žádná prohra. Díky tomu obsadili celkové 1. místo v regionu Severovýchod a dosáhli tak zlatého hatricku!

Mimo oblastní turnaje se Orli během roku účastnili dvou celorepublikových turnajů. V květnu se v Praze odehrál Český baseballový pohár. Zde s celkovou bilancí 2 výhry a 3 prohry obsadili 9. místo z deseti týmů.

V září pak Orli vyrazili na Mistrovství ČR, které se konalo v Blansku. Turnaje se účastnilo celkem 17 týmů a Orli se třemi výhrami a čtyři prohrami obsadili krásné 8. místo.

Sezóna u Orlů U9 měla spíše stoupající tendenci a je vidět, že se všichni každým tréninkem zlepšují a chtějí na sobě makat. O tom svědčila i celková účast na trénincích během roku. V zimě Orli nelenili a chodili trénovat i každou neděli dopoledne, nebáli se ani pátečních večerních tréninků. Přes léto, ačkoliv byly tréninky dobrovolné, chodila většina Orlů celkem pravidelně na tréninky 2-3x týdně. Všechno toto úsilí a snaha se samozřejmě odráží i na jejich výkonech.

Jen tak dál, naši milí Orli, jste skvělý tým a je nám potěšením vás trénovat!

Vendy, Tomáš, Bohu

Starší články