1. SaB Orli Choceň >
  2. Timeline programu ASG a další užitečné informace

Timeline programu ASG a další užitečné informace

Martin Urbánek, 02.06. 2023 Aktuality

Baseballová All Star Game v Chocni se blíží. V pátek 16. června dorazí reprezentační tým, ke kterému se v sobotu 17. června, v hlavní den celé akce, připojí vybrané hvězdy Extraligy. Je tak ideální čas si podrobně rozebrat program celé akce.

Úvodem několik důležitých informací.

Bude vstupné?

Jak se říká, vstupný je dobrovolný, v kase nikdo není. Vstup na akci je volný. Budeme však rádi, když si při vstupu zakoupíte tištěný program k akci, kde najdete stručnější nástin programu, něco málo k historii All Star Game, zajímavosti o tvářích akce, anebo charakteristiku jednotlivých stánků s občerstvením.

Jak se k nám dostat?

Na kole – Věříme, že „domácí“ dorazí nejen pěšky, ale třeba i na kole. Stojany budou standardně před vstupem do areálu, nepůjde je minout.

Vlakem – Fajn výlet, slunečný den, k tomu i dobré pivo na osvěžení, vlak je v tomto ohledu ideální volbou, zvlášť pokud jste na hlavní trati, tak jako Choceň. Z nádraží to jsou pak necelé 2km chůze, část parkem a část bytovkovou zástavbou. Do 20 minut jste z nádraží u nás. Není se čeho bát, je to příjemná cesta.

Autem – Pokud dorazíte na čtyřech kolech, nebo snad dvou kolech, nezapomínejme na motorkáře, bude pro vás vyhrazený prostor parkování. Budeme mít vyhrazené parkování pouze pro účastníky akce. U vjezdu k hřišti bude ohraničení s označením a také zodpovědná osoba, která vás navede, kudy k parkování.

Vítány jsou i karavany. Víme, že v baseballové komunitě jde o celkem populární způsob dopravy a přebývání na turnajích. Prostor na parkovací ploše máme.

Pátek 16. června

V pátek podvečer při umělém osvětlení proběhne veřejně přístupný trénink reprezentace České republiky. Zhruba od 19 do 21 hodin si reprezentanti zatrénují a osahají hřiště. Po tréninku budeme vysílat live stream prostřednictvím YouTube kanálu baseballového projektu novináře Jána Jabrockého – Milujeme Baseball. Chceme stream pojmout jako tiskovou konferenci, na které budou přítomní kluci z plakátů – Martin Mužík, Ondřej Satoria a Filip Smola.

Sobota 17. června

Timeline sobotního programu:

11:00 Trénink reprezentantů s dětmi

11:00 Roadshow Česko hraje baseball

12:00 Ballpark food

14:00 Předzápasový trénink hráčů

14:30 Autogramiáda

15:45 Homerun derby

16:20 Dražba předmětů z World Baseball Classic

17:00 Utkání hvězd

20:00 After party

Podotýkáme, že změna časů je vyhrazena. U některých částí programu nevylučujeme 15minutový posun. Start zápasu v 17 hodin je ale pevně daný, protože přenos bude živě streamovaný.

Sobotním programem bude od 11 hodin do začátku zápasu provázet moderátorka akce, rodačka z Pardubic, herečka, zpěvačka, dabérka Ivana Korolová.

11:00 – Trénink reprezentantů s dětmi

Několik hráčů reprezentace ČR si zatrénuje na hřišti s dětmi. Otevřený trénink pro děti všech věkových kategorií. Předpokládaný čas trvání tréninku je 60-90 minut podle zájmu a počtu dětí. Sraz dětí bude v 10:45 na hřišti, trénink začíná v 11 hodin. S sebou standardní sportovní/baseballové oblečení, rukavici, pití, jak jste zvyklí z klubů. Vezměte si klidně triko/dres s vaší klubovou tematikou.

11:00 – Roadshow Česko hraje baseball

Souběžně s tréninkem reprezentantů s dětmi začne projekt ČBA Česko hraje baseball. Děti si vyzkouší základní baseballové dovednosti, tedy běh, hod a odpal. Roadshow poběží od dopoledních hodin po celé odpoledne až do začátku zápasu. Součástí akce budou i maskoti k mistrovství Evropy.

12:00 – Ballpark food

Různorodé kuchyně, jídlo typické pro baseballové stadiony, vesměs street food, celkem osm různých stánků s občerstvením. Těšit se můžete na burgery, pizzu, těstoviny se sýrem, ale i pokrmy vhodné pro vegany. Chybět nebude ani zmrzlinové osvěžení pro děti. Pro dospělé bude k dostání pivo, prosecco nebo míchané drinky. Nealko a káva jsou samozřejmostí.

Občerstvení na akci zajišťují tito stánkaři: MD food truck, Unrest Foods, Mek & Číz, Poctivá burgrárna, Pojízdná zmrzlinárna, Vezu Bubliny, Šantán On Air a Splávek.

14:30 – Autogramiáda

Podpisová akce reprezentantů ČR. Podpisové karty budou zdarma, ale platí pravidlo, že ne více než jedna karta od každého hráče na osobu. Karet je limitované množství, jsou skutečně pouze pro fanoušky, kteří dorazí na akci osobně.

Na karty se budou podepisovat: Ondřej Satoria, Filip Smola, Martin Mužík, Martin Červenka, Matěj Menšík, Vojtěch Menšík, Arnošt Dubový, Petr Zýma a trenér Pavel Chadim.

K dispozici budou i karty původně nominovaných hráčů, kteří se na akci omluvili ze zdravotních, pracovních či osobních důvodů. Těmi hráči jsou Tomáš Duffek, Lukáš Hlouch, Jeffrey Barto a Martin Schneider. Nicméně Hlouch, Barto a Schneider budou na Pražském baseballovém týdnu. Takže doporučujeme vzít si od každého taky kartu a zajet na Pražský baseballový týden, kde je jistě zastihnete. A ačkoliv je Tomáš Duffek zraněný, tak ho určitě bude možné poprosit o podpis, pakliže zavítáte na některý z domácích extraligových zápasů jeho pražských Eagles.

K zakoupení budou plakáty se třemi tvářemi akce. Martin, Ondra i Filip vám plakáty jistě rádi podepíší. Karty a plakáty budou k dispozici chvíli před začátkem autogramiády. Hráči se přijdou průběžně podepisovat zhruba od 14:30 do 15:30, podle jejich možností v rámci pálkařského tréninku. Autogramiáda proběhne v prostoru nad střídačkou reprezentačního týmu u pálkařského tunelu.

15:45 – Homerun derby

Soutěž hráčů o to, který odpálí nejvíce homerunů, tedy míčů za hrazení hřiště. Utkají se tři pálkaři z reprezentačního týmu proti třem pálkařům z výběru Extraligy.

Pravidla homerun derby jsou následující. Každý z hráčů má časový úsek 90 vteřin na odpálení co nejvyššího počtu míčů za plot. Každý z hráčů má zároveň právo jedné pauzy 10 vteřin, je na něm, kdy si o ni řekne. Vítězem se stává hráč s nejvyšším počtem homerunů. Pokud by došlo na shodu ve výsledném počtu, proběhne rozstřelové kolo. V rozstřelu má hráč 45 vteřin, žádnou pauzu, a co je hlavní, počítá se od nuly, odpaly z prvního kola se nepočítají. V případě opětovného shodného počtu by došlo na závěrečný rozstřel s limitem 30 vteřin. Vítěz obdrží ceny, které do soutěže věnovali výrobce baseballových potřeb Rawlings zastoupená Tomášem Vavrušou, výrobce skleněných desek OnGlazz a Pivovar Choceň.

16:20 – Dražba předmětů

Proběhne dražba pěti předmětů spojených s reprezentanty, kteří se zúčastnili mistrovství světa World Baseball Classic. Výtěžek půjde Fondu potřebným v rámci baseballové komunity, který založil před několika lety aktuální trenér reprezentace Pavel Chadim.

17:00 – Utkání hvězd

Duel České baseballové reprezentace s výběrem hvězd Extraligy. Před samotným začátkem zápasu proběhne slavnostní nástup hráčů, zazní česká státní hymna a slavnostní nadhoz hodí hned několik význačných osobností.

Za Pardubický kraj by se měl zúčastnit pan hejtman JUDr. Martin Netolický, Ph.D. K němu se za město připojí první místostarosta a velký sportovec Ing. Jan Ropek. Z domácích řad klubu Orli Choceň se pocty slavnostního nadhozu dostane prvnímu členovi klubové síně slávy Pavlu Urbanovi staršímu.

Nejvýznamnější host akce, Jeho Excelence Velvyslanec Japonska v České republice Hideo Suzuki, uzavře čtveřici osobností.

20:00 – After party

Po skončení utkání nemusíte odcházet, program pokračuje dál. Rámcově po osmé hodině večerní, začne after party, kde doufáme, že se připojí i hráči z výběru hvězd Extraligy a kdo ví, třeba zůstane i někdo z reprezentačního výběru. V plánu je promítání dokumentů o české baseballové reprezentaci. V pokročilé fázi večera i hudební zábava, kterou obstará Oskar Štěrba alias saxofonista DJ OSKAR SAX.

Jak dlouho se zdržíte, je jen na vás. My se každopádně budeme těšit a věříme, že si společně užijeme báječný baseballový den a naladíme se nejen na Pražský baseballový týden, který začíná záhy po All Star Game, ale především na Eurobaseball 2023 v září v České republice.

Starší články