1. SaB Orli Choceň >
  2. Trojici ostřílených ranařů vyzvou v Homerun derby tři nové tváře

Trojici ostřílených ranařů vyzvou v Homerun derby tři nové tváře

Martin Urbánek, 14.06. 2023 Aktuality

Součástí doprovodného programu All Star Game před samotným zápasem je již tradiční Homerun derby. V něm změří síly tři hráči reprezentace se třemi hráči výběru hvězd Extraligy. Pojďme si představit šestici hráčů, kteří zabojují o vítězství, a samozřejmě i pravidla soutěže.

Souboj v odpalování míčů za plot je divácky atraktivní podívanou. O to více atraktivní pak bude na choceňském baseballovém hřišti. Při minimální délce 93 metrů po foulballových lajnách a maximální délce 106 metrů přes střed hřiště slibuje soutěž bohatou homerunovou nadílku.

V minulém roce ovládl souboj homerunářů Pablo Manzanero z týmu hvězd Extraligy, reprezentující Draky Brno. Kdo si vystřílí vítězství tento rok?

V barvách české reprezentace se představí trio osvědčených bomberů.

Prvním hráčem je Marek Minařík z Tempa Praha. Český „Shohei Ohtani“ má letos na svém extraligovém účtu ve 21 zápasech 4 homeruny. Do míče se umí pořádně opřít, a když ho opravdu nabere, letí daleko za homerunový plot. Důkazem je jeho walk-off homerun proti Hluboké, který letí snad ještě teď.

Druhým hráčem je jeden z ambasadorů All Star Game, Martin Mužík. „Mužajs“ platí za silového pálkaře a jeho 5 homerunů ve 29 zápasech aktuální sezóny zatím výrazně pomohlo Sokolu Hluboká do TOP 6 a po posledním víkendu i k udržení šancí na postup do TOP 4 týmů Extraligy.

Ve výběru nesmí chybět aktuální lídr Extraligy v homerunech Martin Červenka. „Barryho“ výkony na pálce v dresu Tempa předčily jeho už tak skvělé výkony z loňské sezóny v pražských Eagles. 9 homerunů ve 27 zápasech hovoří jasně, průměrně v každém třetím zápase pálí za plot.

Vyzyvateli z týmu hvězd budou dva hráči širšího kádru reprezentace a jeden cizinec.

Letošní posila Nuclears Třebíč Russell Strilchuk je prvním nominovaným týmu hvězd. 25letý Kanaďan hraje v české nejvyšší soutěži první sezónu a po loňském angažmá v dresu německého Neunkirchenu jde o jeho druhé evropské angažmá. Za Třebíč si zatím připsal ve 26 zápasech 3 homeruny.

Výrazný hráčský průlom zažívá Šimon Blažek z Eagles Praha. 23letý vnitřní polař měl famózní vstup do sezóny, kdy v 7 zápasech poslal za plot 3 míče. Přestože se jeho aktuální bilance zastavila na 30 zápasech a 4 homerunech, vévodí pálkařským statistikám svého týmu.

Trojici týmu hvězd uzavírá Martin Kalábek. Odchovanec Draků Brno je od začátku sezóny hodně vidět a určitě přidělává trenéru reprezentace Pavlu Chadimovi příjemné starosti směrem k nominaci na zářijové mistrovství Evropy. 5 homerunů ve 23 zápasech a spousta hitů a stažených bodů tvoří zajímavou vizitku.

Závěrem si zopakujeme pravidla Homerun derby.

Každý z hráčů má časový úsek 90 vteřin na odpálení co nejvyššího počtu míčů za plot. Každý z hráčů má zároveň právo jedné pauzy 10 vteřin, je na něm, kdy si o ni řekne. Vítězem se stává hráč s nejvyšším počtem homerunů.

Pokud by došlo na shodu ve výsledném počtu, proběhne rozstřelové kolo. V rozstřelu má hráč 45 vteřin, žádnou pauzu, a co je hlavní, počítá se od nuly, odpaly z prvního kola se nepočítají. V případě opětovného shodného počtu by došlo na závěrečný rozstřel s limitem 30 vteřin.

Vítěz obdrží ceny, které do soutěže věnovali výrobce baseballových potřeb Rawlings zastoupená Tomášem Vavrušou, výrobce skleněných desek OnGlazz a Pivovar Choceň.

Fotografie jsou použity z fotobanky České baseballové asociace z All Star Game 2022.

Starší články