>

SaB Orli Choceň

Tým U13 má za sebou základní část regionální soutěže

Martin Šrut, 13.05. 2019 Aktuality

Po loňské sezóně, kdy jsme měli 2 týmy U13, jsme v letošní sezóně přihlásili 1 tým U13, jelikož několik hráčů již odrostlo, tak ještě 1 tým do soutěže U15. K prvním zápasům jsme nastoupili 14. dubna na domácím hřišti proti Patriotům z Liberce, oba zápasy skončily vyrovnaným skórem rozdílem 2, resp. 3 bodů, avšak hosté tahali v obou zápasech za kratší konec, tudíž si Orli připsali první dvě vítězství v roce 2019.

K druhém dvojzápasu vyjížděli Orli do Jablonce nad Nisou, kde bojovali proti domácím Bleskům. Hráči Blesku předváděli výrazně lepší individuální dovednosti v obraně i v útoku na pálce. Orli bojovali statečně až do konce, avšak na jablonecké hráče to nestačilo a oba zápasy skončily výrazným výsledkem pro domácí.

V následujících svátečních středách jsme nastoupili v Chocni proti pardubickým Waynes a v Trutnově proti domácím Rytířům. Oba dva zápasy proti Waynům skončily velice těsnými výsledky, všichni nadhazovači předváděli excelentní výkony na konci. V prvním zápase Orli otočili skóre na svoji stranu z 0:4 na 6:4 a dvoubodové vedení udrželi až do konce zápasu. Připsali si třetí výhru sezóny v poměru 8:6. Do druhého zápasu nastoupil na kopce Tóňa Urban a společně s bezchybnou obranou v prvních dvou směnách jsme Waynům nedovolili ani bod. Avšak nastal obrat… Po nešťastných dvou trefeních nadhozem našich pálkařů a sérii chyb v obraně, Waynes dokázali stav zápasu otočit na svoji stranu a vyhráli 10:7. Za zmínku určitě stojí první odpálený home-run na choceňském hřišti pro U13 – gratulace PEPÉ (Waynes)!

Druhou sváteční středu jsme vyrazili do již zmíněného Trutnova. Oba startující nadhazovači předváděli výtečné výkony na kopci a společně s málo chybujícími obranami dotáhli Orli zápas do těsného, ale vítězného konce 8:7. Do druhého zápasu nastoupil na kopec David Záruba, který neměl zrovna svůj den a kopci se mu moc nedařilo, jeho nástupci také nedokázali domácí pálkaře zastavit a naše obrana ani pálka se nezlepšila, proto Rytíři zvítězili vysoce 18:2. Na tento poslední zápas základní části musíme co nejrychleji zapomenout.

Základní část pro nás skončila v poměru 4 výhry, 4 prohry a obsadili jsme 3. místo, čímž jsme se probojovali do závěrečného finále proti Waynes Pardubice a Blesk Jablonec, které se odehraje 1.6.

Hráče této kategorie ještě čeká tento víkend kvalifikace na Český baseballový pohár U13 ve Frýdku-Místku. Některé vybrané hráče pak konce května národní kvalifikace Little League Intermediate v Jablonci ve dresech regionu Severovýchod. Všichni hráči předvádějí značný progres v jejich výkonech a jejich tréninková píle je znát, avšak nesmíme usnout na vavřínech.

Sestava U13: David Záruba, Vojta Vávra, Tobias Mikulecký, Tóňa Urban, Samuel Šmerda, Terka Kučerová, Lucka Drahošová, Lucka Horáčková, Kuba Bažant a výpomoc z U11: Kuba Zeman, Matouš Popek, Filip Jiruf

Trenéři U13, Martin Šrut a Pavel Urban

Orli Patriots 13:11
Patriots Orli 12:15 
Blesk Orli 21:3 
Orli Blesk 3:14 
Orli Waynes 8:6 
Waynes Orli 10:7 
Rytíři Orli 7:8 
Orli Rytíři 2:18 
                                        Výhry       Prohry
  1. Blesk Jablonec             7                0
  2. Waynes Pardubice       5                3
  3. Orli Choceň                   4                4
  4. Rytíři Trutnov                2                6
  5. Patriots Liberec            1                6