>

SaB Orli Choceň

MČR Coach pitch U9 2019

Petr Zeman, 01.10. 2019 Aktuality

27.9. - 29.9. se Orli do devíti let zúčastnili mistrovství republiky v Coach pitch v Blansku. Mistrovství se zúčastnilo 16 nejlepších týmů, které museli nejprve projít kvalifikací (tu jsme hráli v Trutnově a Choceň brala jedno z pěti postupových míst z devíti účastníků).

V Blansku hájili naše barvy: Váša Pulpán, Pepa Skřivánek, Matěj Martínek, Tomáš Mazánek, Tonda Zeman, David Kysilka, Štěpa Drahoš, Filip Staněk, Tomáš Hozák, Ondra Kubíček a Ondra Svatoš.

V prvním zápase se v pátek po obědě mladí Orli utkali s pražským celkem Tempo Titans. Po velmi dramatickém konci zápasu ukončili Orli zápas takzvaným „walk off hitem“, kdy při vyrovnaném stavu utkání při naší dohrávce náš pálkař stáhnul svým odpalem vítězný bod, který ukončil utkání, a tím si Orli vybojovali těsnou výhru 10:9.

V druhém pátečním zápase kluky čekali Draci Brno. S Draky jsme hráli přes půl zápasu poměrně vyrovnanou partii 0:2, kdy bylo vše stále otevřené, ale po chybách v obraně nás Draci potrestali dalšími pěti body, na které už jsme dokázali odpovědět pouze jedním doběhem a prohráli tak 1:7.

Třetí zápas se hrál v sobotu ráno a byl proti domácí týmu z Blanska. Jakožto vítěz celého mistrovství, potvrdila Olympia svou dominanci a nenechal skórovat žádného z našich běžců. Na druhou stranu jsme obdrželi 11 doběhů a nutno říct, že Olympia Blansko vyhrála po bezchybném výkonu zaslouženě 11:0.

Čtvrtý a poslední sobotní zápas byl proti nám známým Rytířům z Trutnova. Tentokrát šlo opět o vyrovnaný zápas, kdy jsme bohužel nedokázali odpovědět v poslední směně na jejich těsný náskok a prohráli tak 6:7.

V neděli bylo ovšem už vše jinak. Pátý duel turnaje nás postavil proti týmu Baseball Plzeň. V tomto zápase se Orlům nepovedla sice jedna směna, kde jsme dostali 5 bodů, ale jinak soupeři už nepovolili skórovat a když to podpořili i několika dlouhými odpaly v útoku, utkání zaslouženě ovládli. Zejména v obraně se dařilo a kluci předvedli hned 2x double play (dvojaut) a oba dva rozehrával nejmladší Orel na hřišti Vašek Pulpán, za což mu musím vystřihnout poklonu. V emocemi nabytém utkání zvítězili Orli 8:5.

V posledním zápase jsme se utkali se Sokolem Hluboká. Jednalo se o moc hezké utkání, kdy se děti rvaly doslova o každý bod, ale posledním útokem jsme zlomili odpor soupeře a po pěti získaných bodech jsme Hlubokou porazili 7:2.

Baseball je hra čísel, takže sečteno podtrženo:

Šest utkání, 3 výhry, 3 prohry, obdrženo 41 doběhů, uděleno 32 bodů a z toho plyne celkové 9. místo z 16-ti týmů.

Vzhledem ke kvalitní konkurenci a faktu, že cca 40 % hráčů nehraje baseball ani rok, beru toto umístění jako úspěch. Nicméně nutno podotknout, že celky jako Olympia Blansko předvedly opravdu precizní výkony a máme se od nich ještě hodně co učit.

Věřím tomu, že hráči si turnaj náležitě užili a namotivoval je do budoucna ještě k většímu nasazení a píli nejen na turnajích, ale hlavně při trénincích, abychom se do budoucna mohli poměřit i s těmi nejlepšími.

Na závěr musím ocenit pořadatele za perfektně zorganizovaný a zajištěný turnaj, rodiče za podporu dětí při hře. Nezbývá než se těšit na další ročník.

#23

Výsledky všech zápasů jsou zde:

https://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2504&pda=2&ad