>

Stříbrný Super Cup 2019

Petr Zeman, 13.05. 2019 Aktuality

Sobota 11.5. patřila na trutnovském hřišti stříbrnému Super Cupu. Ten, kdo viděl jistě potvrdí, že se jedná o vrcholnou akci této věkové kategorie U10. Super Cup je jiný, než klasické turnaje v tom, že jeho součástí jsou i dovednostní disciplíny. Konkrétně se jedná o hod do dálky, odpal do dálky, běh po metách a souhra vnitřního pole.

Orli vyrazili ve složení: Tom Hozák, Matěj Martínek, Pepa Skřivánek, Tonda Zeman, Váša Půlpán, Kryštof Robenek, Ríša Bulánek, Tom Mazánek, Ondra Kubíček a Zuzka Zemanová. Bohužel jsme měli na poslední chvíli omluveny dva hráče, ale v deseti se baseball hrát dá :o)

Co se týká baseballové části turnaje, tak tam se nám bohužel nedařilo tak, jak bychom si přáli. V prvním zápase jsme hráli proti Blesku Jablonec, s kterým dokázali Orli držet krok jen první směnu. V každé další směně jsme tvořili v obraně hodně chyb a ty Blesk bleskově trestal a výrazně vyhrál. Samozřejmě byly v utkání i světlé okamžiky v podobě povedených odpalů, dobrého čtení hry na metách a odhodlání běžců „slajdovat“ nebo precizně zahranými outy. Bohužel na dobře připraveného soupeře to nestačilo a rozhodly zejména naše chyby v obraně.

V druhém zápase nás čekal soupeř neméně lehký a to domácí Rytíři Trutnov. Chyb už nebylo tolik jako v prvním zápase, ale vyvarovat jsme se jich nedokázali. Rytíři do nás řádně bušili a v poli byli také velice přesvědčiví, když nás nechali bodovat až v poslední směně. Zápas dopadl vysoko a zaslouženě ve prospěch Rytířů.

Poslední zápas byl proti Patriots Liberec. Tento zápas Orli zvládli nejlépe, byť v poslední směně připustili zdramatizování v podobě několika bodů Patriotů, nakonec utkání zvládli a těsně poráží Patrioty.

Tyto tři zápasy hovoří jasně a pro nás neúprosně. V turnaji obsazujeme třetí místo. Nutno podotknout, že naši hráči předvedli dobré zákroky a odhodlání, byl to pro ně náročný den. Nicméně rozhodla, zejména obrana soupeřů, která předváděla výborný baseball a hlavně se dokázala vyvarovat většího množství chyb.

Co se týká Masters, tam jsme vsadili na vyvážené výkony ve všech disciplínách a vyplatilo se. Na souhru šla Zuzka, Vašek, Tom M., Tonda, Ondra, Kryštof a s 29 vteřinami předvedli druhý nejrychlejší výkon. Za vítěznými Rytíři zůstali jen asi o necelé čtyři vteřiny. Na hod šel Tom Mazánek, Kryštof, Ríša a odházeli velice slušně, zejména Tom se blýsknul druhým nejdelším hodem ze všech. Na odpal šel Tonda, Vašek a Ondra. Stejně jako kluci v hodu, předvedli velice solidní výkon a i tady patřil Orlům druhý nejdelší odpal ze všech, konkrétně Ondrovi. Na běh šel Matěj, Tomáš H. a Pepa a ani v běhu jsme neudělali ostudu. V součtu všech disciplín jsme obsadili krásné druhé místo.

Co to znamená?

Znamená to, že za třetí místo v turnaji máme dva body a za druhé místo v Masters máme tři body. Tedy 5 bodů, stejně jako Blesk. Ten byl druhý v turnaji a třetí v Masters. Pravidla ovšem hovoří jednoznačně, a pokud nastane tato situace, postupuje tým, který lépe dopadl v turnaji, takže Blesk. Rytíři prošli turnajem hladce a poté, co neprohráli ani jeden zápas a ovládli i Masters, zaslouženě postupují do Prahy z prvního místa. Liberec bohužel neměl tento turnaj štěstí, ale věřím, že v příštích letech o sobě dá vědět.

Díky za to, že jsme se mohli zúčastnit tohoto parádního turnaje patří hráčům, rodičům, rozhodčím, pořadatelům a určitě i nakonec rozumnému počasí .

Nezbývá než popřát Rytířům a Bleskům, ať se jim v turnaji daří a dělají dobré jméno našemu regionu.

Kompletní výsledky naleznete zde.

 

Starší články