>

Zimní baseballové soustředění U11 2020

Petr Zeman, 25.02. 2020 Aktuality

Třetí únorový víkend proběhlo v Jablonci nad Nisou baseballové soustředění hráčů do 11 let. Zúčastnilo se ho dohromady 36 hráček a hráčů z týmů Orli Choceň, Blesk Jablonec a Patriots Liberec.

Po příjezdu do Jablonce jsme si šli zařádit do krytého bazénu, kde si děti užívali zejména super tobogány, ale zábavu jsme si užívali i v „divoké řece“ a při jiných blbinách. Po koupačce a přejezdu do tělocvičny jsme si dali k večeři nachystané pizzy a po večeři byl volný program.

V sobotu ráno jsme se po snídani vrhli na baseballový trénink. Děti byly rozděleny do pěti skupin ve dvou tělocvičnách, kdy se každé stanoviště zaměřovalo na jinou dovednost. Poté, co se hráči vystřídali na všech stanovištích, jsme se mohli těšit na zasloužený oběd. Odpoledne jsme se rozdělili na dvě skupiny, kdy si Orli a Blesk udělali výlet na Ještěd. Výšlap to byl sice náročný, ale počasí nám přálo a odměnou nám byl krásný výhledy. Liberečtí Patrioti tento čas mezitím využili k návštěvě jablonecké batting arény, kde intenzivně potrénovali pálku. Po návratu z Ještědu a pálkařské arény proběhla rychlá sváča a i my jsme se vrhli na pálkařský trénink. Po konci tréninku nás čekal zasloužený řízek s bramborem, abychom doplnili energii po náročném dni.  Myslet si, že děti padnou únavou, bylo poměrně naivní. Po večeři vypuklo v jedné z tělocvičen klání ve vybíjené a v druhé tělocvičně děti blbnuly na trampolínách, kruzích, házely na basketbalové koše nebo pro změnu hrály baseball.

V neděli po snídani jsme se rozdělili do dvou skupin a v obou tělocvičnách jsme pokračovali v nácviku obraných situací. Na samý závěr dopoledne proběhl ještě pro vybrané hráče trénink prvních metařů, zatímco v druhé tělocvičně už probíhalo klání o krále opičí dráhy. 

Program jsme ukončili v poledne, kdy jsme si udělali ještě společnou fotku a rozloučili se. Před cestou do Chocně jsme se ještě stavili na oběd, abychom se nevraceli s prázdným břichem a hurá domů…

Sečteno podtrženo, během jednoho víkendu jsme absolvovali návštěvu bazénu, tři baseballové tréninky, výlet na Ještěd a spoustu času stráveného při hrách a volné zábavě. Jak děti, tak trenéři si společné soustředění moc užili a doufáme, že se z toho stane tradice.

Závěrem musíme poděkovat maminkám, které nám přichystaly ke snídani a svačinkám koláče, buchty, štrůdly a jiné dobrůtky, rodičům, kteří nám pomohli s odvozem dětí, jabloneckým kolegům, kteří zajistili hned tři tělocvičny a stravu přímo na místě a v neposlední řadě všem trenérům, kteří se dětem na soustředění věnovali.

 

#23

Starší články