>

STŘÍPKY MINULOSTI (I.) – Díky, trenére!

Pavel Podhájecký, 06.04. 2020 Aktuality

I přes tuto složitou dobu, je potřeba zůstat POZITIVNÍ a jelikož jsou softball a baseball plné statistik a každý rád vzpomíná na to nejlepší z utkání, turnaje či celé sezóny, tak i my rádi zabrousíme do minulosti a připomeneme si to NEJ. V následujících několika týdnech, jež nás dělí od sezony 2020, tedy doufejme, že se situace postupně bude zlepšovat, Vám představíme klub v trochu jiném „kabátě“ a necháme Vás nahlédnout jak se říká i za oponu.

 

Dnešní první díl bude, trochu netradičně, věnován TRENÉRŮM!!! Trenéry jistojistě můžeme nazvat duší a hnacím motorem každého klubu, bohužel občas bývají dosti opomíjení. Pro začátek se ale nevrátíme o mnoho let zpátky, nýbrž do loňské sezóny, kdy se podařilo něco jedinečného.

 

ROK 2019 – DÍKY, TRENÉRE a úspěch

 

Přestože v Chocni má baseball, potažmo softball, velkou tradici (pozn. aut.: klub vznikl v roce 1977), tak na podobný úspěch dosud nikdo nedosáhl. Někdo může namítnout, že se jedná „pouze“ o malý projekt, který nemá ještě tak velkou vypovídajících hodnotu jako např. galavečery Sportovec roku nebo Trenér roku, které vybírá ČOV a sportovní novináři, opak je ale pravdou!

Po úspěšných ročnících 2015 (Jaroslav Krejčíř – Olympia Blansko, baseball), 2016 (Jiří Šiman – Baseball Plzeň) a 2018 (Petr Němeček – Pigs Trhové Sviny, softball), se v loňském roce znovu podařilo vklínit trenérovi z pálkovacích sportů mezi tzv. TOP8, tj. do finálové osmičky trenérů z celé ČR. Tím, o kom je řeč, není nikdo jiný než náš trenér Petr „Bamba“ Zeman. Pro mnohé z Vás je Petr zejména trenér mladých Orlíků a mj. také opora týmu RASTAFARY při tradičním SLOWPITCH CUPU, nicméně dlouhá léta hrával za A-tým mužů a na sklonku kariéry se zhostil i role trenéra.

Nyní k tomu jak se zrodil onen úspěch, v podobě postupu do FINÁLE projektu? Po základní nominaci, jež ukázala, že práce našich trenérů je vidět a lidé si jí cení, byl Petr vybrán, z více jak 700 nominovaných trenérů z celé ČR, do čtvrtfinálové část pro třiadvacítku nejlepších. Poté již došlo na tzv. „lámání chleba“, jelikož bylo nutné připravit poutavý spot z tréninku. Za odborné pomoci Martina Šruta, a zejména Dana „Bejčka“ Beka, který vše zdokumentoval, se nakonec dílo podařilo. Možná i díky tomu byl vybrán odbornou porotou mezi nejlepších 16 trenérů. Za mě osobně bych však vyzdvihl jeho entuziasmus na hřišti, kterým se vždy snaží děti pozitivně motivovat a vést správným směrem. Po návštěvě redakce projektu, jež byla přímo přítomni při jednom z tréninků, se následně na konci září Petr dozvěděl, že to tzv. „dotáhl“ až do FINÁLE, kam postupuje nejlepších 8 trenérů (v celkovém měřítku, tedy 1 % z nominovaných).

FINÁLOVÝ DEN TRENÉRŮ – v neděli 3. listopadu 2019 se tedy vypravil nejen Petr, ale i dosti početná skupina (cca. 30) fanoušků z řad bývalých hráčů, rodičů a přátel klubu, do Prahy. V hale na Podivinném mlýně se sešla nejen nejlepší osmička trenérů, ale i mnoho známých tváří ze sportu i kultury. Přestože, nakonec titul TRENÉR MLÁDEŽE ROKU 2019 „ukořistil“ David Vinš z Vimperka (hokej), tak již jen to, že jeden z našich trenérů se umístil mezi 8 NEJLEPŠÍMI TRENÉRY MLÁDEŽE z celé České republiky, a to se bavíme o více jak 40 různých sportech, o mnohém vypovídá a tento úspěch jistě v budoucnu ještě více doceníme.

 

 

Závěrem snad již jen krátké shrnutí přímo od hlavního aktéra: „Byla to hodně zajímavá zkušenost a samozřejmě mě postup mezi TOP8 potěšil a hlavně utvrdil v tom, že to co děláme má opravdu smysl. Celý projekt Díky, trenére! je super a s myšlenkou poděkování „amatérským“ trenérům, kteří ve svém volném čase a často i zadarmo, se plně ztotožňuji. Naše děti měli radost a drželi mi palce, dokonce jedno napsané přáníčko k úspěchu stále nosím v peněžence.“

 

Za náš klub bychom všem rádi všem poslali ještě přání pevného zdraví a hlavně si udržet pozitivní náladu, a zároveň sportovního ducha. Sport umí léčit a zvláště ten kolektivní je tím pravým lékem na mnohá životní úskalí. Vytrvejte v této těžké době, a doufejme v brzký návrat na naše krásné hřiště.

 

Starší články