>

Úspěšný turnaj Orlíků U7

Vendula Drábková, 21.09. 2021 Aktuality

V neděli 19. 9. 2021 se poprvé vydaly dva týmy nejmladších Orlíků na turnaj do Pardubic. Celé prázdniny poctivě všichni trénovali, aby vyrazili v co nejlepší kondici.

 Tým ,,A“ již zkušených baseballistů reprezentovali Miky Morávek, Jenda Homuta, Máťa Vychytil, Nikolka Bělohlávková, Jenda Vychytil, Verča Jirufová, Jindra Dušek a Pája Šutorka. Na turnaji potvrdili svoji nabušenou formu a byli 100% úspěšní. Nad týmem Waynů z Pardubic vyhráli 15:2, nad druhým choceňským týmem taktéž 15:2. Na závěr dne se utkali s Rytíři z Trutnova, kteří je lehce potrápili. Nakonec ale vybojovali jasný výsledek 14:7. Svým výkonem obsadili skvělé 1. místo. Tím se také stali jedničkami v regionálnímu přeboru U7! Patří jim veliká gratulace. První místo si poctivě zasloužili, celou sezónu včetně letních prázdnin makali a trénovali i 3x týdně.

Poprvé se za kategorii U7 vydal na turnaj i druhý tým. Ten byl složený převážně z nováčků a cílem bylo ,,se rozkoukat a připravit“ na příští sezónu. Nakonec však všechny překvapili a předvedli úžasný výkon. Tým ,,B“ byl složený z Máti Kadrmase, Fídi Hažlinského, Klárky Fikejzové, Báry Fikejzové, Vojty Poledna, Mikyho Staňka, Šímy Fikejze a Olivky Pažinové. Turnaj začali zápasem s Rytíři, který skončil prohrou 10:15, což byl však na první zápas velmi slibný výsledek. Druhý zápas bylo derby proti Orlíkům ,,A“. Ačkoliv spolu mnohokrát hráli na tréninku, ,,Ačko“ je přeci jen zkušenější a vyhrát je nenechali. Zápas skončil prohrou ,,Béčka“ 2:15. Na závěr nastoupili proti Waynům. Konečný výsledek byl překvapením pro všechny účastníky. Orlíkům ,,B“ se podařilo vyhrát 10:9!! Touto výhrou si zajistili krásné 3. místo! Věříme, že to pro ně byla super zkušenost a příští rok nahradí zkušené ,,Áčko“.

Celý nedělní den probíhal v příjemné, přátelské atmosféře, na které se také podíleli rodiče Orlíků. Ti poctivě fandili a starali se o občerstvení nejen svým dětí, ale i trenérů :).

Velké díky patří také pořadatelům, Waynům, kteří zvládli zorganizovat turnaj během čtyř dnů.

Trenéři U7

Tomáš, Vendy, Bohu, Maruška

Starší články