>

Orli porazili Céčko Praha a v ČBP jdou dále

Bříza, 30.04. 2022 Aktuality

V pátek 29.4.2022 se v Chocni odehrálo první předkolo znovuobnoveného Českého baseballového poháru (ČBP). Přestože se hrálo v orlím areálu, jako domácí tým bylo vedeno Céčko Praha. Důvodem byla vzájemná domluva klubů na změně hřiště, při zachování rozlosovaného statusu domácí : hosté.

V utkání hraném od 19:00 tak šli jako první na pálku hosté Orli Choceň, přestože na domácím hřišti. Body na scoreboard dokázali v prvním inningu zapsat pouze pálkaři Céčka. Jejich první dva doběhy byly současně jejich jediné ve zbytku utkání. Orli, kteří vstoupili do utkání v této zahajovací sestavě:

1. Andrle Tomáš, LF
2. Šrut Martin, CF
3. de la Rosa Yosandy, 3B
4. Cifra Marek, SS
5. Minařík Dominik, DH
6. Žufánek Jan, RF
7. Minařík Vladimír, 1B
8. Minář Karel, C
9. Potštejnský Tomáš, 2B

SP: Bříza Lukáš

dokázali velice brzy dohnat bodovou ztrátu na soupěře a ujali se vedení 4:2. V utkání bohatém na dobré odpaly a současně kvalitní obranu se Orlům dařilo téměř každou směnu připsat si alespoň jeden doběh. Svůj nemalý podíl na tom měly homeruny od Marka Cifry a Jana Žufánka.

V kombinaci s defenzivní prací celého týmu, který hrál auty předložené na kopci stojícím Lukášem Břízou (od 5. směny Filip Kudláček) směřovali Orli k závěrečnému "big inning". Sedm doběhů v sedmé směně znamenalo předčasný konec zápasu rozdílem o více než 10 bodů. Konečný výsledek zápasu Céčko Praha 2, Orli Choceň 13.

V další části ČBP čeká Orli na domácím hřišti silný soupeř z Prahy. Tentokrát půjde o prvoligovou Kotlářku , která ještě v loňském roce hrála Extraligu, naši nejvyšší soutěž.

O termínu utkání vás budeme za včasu informovat, rádi opět uvidíme hojnou fanouškovskou návštěvu jako při utkání s Céčkem.

Děkujeme vám za podporu z tribun, která nás hnala o to více k vítězství.

Starší články