>

Orli na vítězné vlně a mládí vpřed

Bříza, 08.05. 2022 Aktuality

V pátek 6.5. jsme přivítali mužský tým relativně mladého klubu Waynes z Pardubic. Waynes jsou pro naše mladší orli v dětských kategoriiích již nějaký ten rok tradičním soupeřem, v mužské kategorií to tak ovšem neplatí. Letošní ročník je pro pardubické premiérovým.

S tím jsme k zápasu také přistupovali i my a dali jsme příležitost našim mladým hráčům, když byla sestava oproti minulému týdnu značně pozměněná. Herní projev ale zůstal stejný a to je více než pozitivní zpráva. Z devítí hráčů v poli bylo hned šest ve věku do 21 let včetně dvou hráčů kategori U16. Nikdo z mladých se ve hře neztratit a předvedli skvělou hru.

Zahajovací sestava:

1. Andrle Tomáš, DH
2. Karel Minář, C
3. Kudláček Filip, 1B
4. Cifra Marek, SS
5. Žufánek Jan, CF
6. Potštejnský Tomáš, 2B
7. Jeřábek Jaroslav, RF
8. Záruba David, 3B
9. Urban Antonín, LF

SP: Záruba Filip

Na kopci začal jeden z juniorů - Filip Záruba, a předvedl tři dobré směny, během nichž obdržel jen 2 doběhy. Zároveň si připsal několik strikeoutů. Obdržené doběhy Filipa nemuseli mrzet, protože Orli na pálce předváděli podobnou útočnou hru jako před týdnem. Každou směnu jsme úspěšně obsazovali mety běžci a posléze je odpaly stahovali domů. Ofenzivně nejvydařenější byla druhá směna, kdy jsme zaznamenali 9 doběhů - každý pálkař v lineup se dokázal dostat až domů.

Zápas uzavřel dvěma směnama na kopci Filip Kudláček a nepřipustil žádný další doběh. Před dohrávkou páté směny bylo uplatněno pravidlo "mercy rule" pro velký rozdíl ver skóre. Orli tak za čtyři směny nasbírali 23 doběhů, Waynes za pět směm na pálce 2.

Konečné skóre Orli 23, Waynes 2.

Za zmínku pak jistě stojí výkon Davida a Tondy, kteří si odskočili ze soutěže U16 ke svému prvnímu startu za chlapy. Oba kluci předvedli dobrý baseball.

Po krátké pauze se pak znovu uvidíme za 2 týdny, v pátek 20.5. od 19:00, u zápasu s Kotlářkou Praha (1.liga) v rámci ČBP.

Starší články