1. SaB Orli Choceň >
  2. First Cup 2022

First Cup 2022

Vendula Drábková, 28.06. 2022 Aktuality

Nervozita, štěstí, slzy, překvapení, zklamání, výkony, únava, radost… Všechny tyto emoce hýbaly hráči na First Cupu u Hrochů v Brně.

Po květnové kvalifikaci v Jablonci nad Nisou se i Orli U8 probojovali na tento veliký turnaj. Účastnilo se ho 14 týmů z celé České republiky a je považován za největší turnaj pro kategorii U8 v celé Evropě. Turnaj probíhal od pátka 24. 6. do neděle 26.6. Orli za tyto tři dny odehráli neuvěřitelných 7 zápasů s bilancí 3 výhry, 1 remíza a 3 prohry, což je super výkon!!!!

Hned na úvod v pátek se Orli utkali proti silnému soupeři, a to Drakům z Brna. Nenechali se však zastrašit, do zápasu vložili všechnu svoji energii a překvapením pro všechny byl výsledek 12:12. Po zbytek dne už měli hráči volno, čekal je pouze slavnostní nástup a zahájení.

V sobotu hned ráno nastoupili Orli proti pražskému klubu Eagles. Zde Orlíci nebyli ve své formě a zápas nakonec skončil prohrou 7:11. Vše však napravili proti dalšímu, velmi silnému soupeři, a to Olympii Blansko. Tam Orli předvedli naprosto famózní výkon a Olympii porazili 16:1. Ze skupiny tedy postupovali z 2. místa. Po obědě na Orli čekal důležitý zápas, který rozhodoval o skupině, kterou budou hrát. Pokud vyhrají, půjdou hrát o celkové umístění 1.-8. místo, pokud prohrají, utkají se s protihráči o 9.-14. místo. Od tohoto zápasu se měnil i systém hry, ze stativu přešli hráči na nadhoz. O postup se Orli utkali s velice známým soupeřem, a to s Waynes Pardubice.  Zápas to byl plný emocí, který nakonec skončil prohrou 9:12. Odpoledne ještě probíhal Masters - závod v hodu, odpalu a běhu po metách.

V neděli tedy Orli nastoupili do boje o 9. -14. místo. Výhra 12:3 nad Tempem Praha je posunula a bojovali  o 9.-11. místo. Svoji sílu následně poměřili opět s Eagles. Byl to zápas velice vyrovnaný, o výsledku rozhodlo až prodloužení. Orli nakonec prohráli 15:16. Poslední zápas si zahráli s Arrows Ostrava, který skončil výhrou pro Orli 15:10.

Všichni hráči podali skvělé výkony, uvědomili si své chyby a mají ještě čas na všem zapracovat, aby příště byly výsledky zase o kousíček lepší. Nicméně z turnaje odjížděli s bronzovou medailí na krku a celkovým 10. místem.

Za reprezentaci děkujeme Mikymu Morávkovi, Jendovi Vychytilovi, Verče Jirufové, Nikolce Bělohlávkové, Máťovi Vychytilovi, Tomovi Kajzrlíkovi, Elišce Příhodové, Máťovi Kadrmasovi, Báře Fikejzové, Pájovi Šutorkovi a Jendovi Homutovi.

V neposlední řadě také patří velké díky všem fanouškům a organizátorům celého turnaje.

Trenéři – Vendy, Tomáš, Bohu

  

 

Starší články