>

Choceň se může těšit na All Star Game 2023

Martin Urbánek, 31.10. 2022 Aktuality

Souboj české baseballové reprezentace a extraligového výběru hvězd míří na východ Čech. Zástupci z řad ČBA se setkali se zástupci domácího klubu a dali jim zelenou. Choceň v červnu 2023 uspořádá All Star Game.

All Star Game už má v kalendáři ČBA své pevné místo a koná se jen pár dnů před tradičním Pražským baseballovým týdnem. Stejně tak tomu bude i v roce 2023. All Star Game proběhne v Chocni dne 17. června 2023.

Ve středu 26. října 2022 proběhlo v Chocni setkání zástupců ČBA, předsedy Petra Ditricha a marketingové ředitelky Evženie Votinské, se zástupci choceňských Orlů. Domácí přednesli svoji představu ohledně realizace celé akce, která byla do Chocně předběžně přislíbena už na sklonku roku 2021.

Předseda ČBA Petr Ditrich ocenil představený projekt klubu. „Orli Choceň postupují podle plánů a máme v oddílu dobrého partnera. Naposledy jsem byl v Chocni na turnaji U8 4. září 2022. Za dva měsíce se v přípravách udělalo hodně, zvláště oceňuji silný přípravný tým a spolupráci s městem. Nové aktivity pro veřejnost jsou důležité a bude to krásný baseballový den. Sobota 17. června bude věnována choceňskému baseballu.“

V průběhu setkání se k zúčastněným připojili i zástupci z města, kdy dorazil starosta města Jan Pažin spolu s místostarostou Ing. Janem Ropkem. „Jsem moc rád, že naše město bude mít tu čest hostit tak prestižní událost jako je All Star Game. Je to příležitost ukázat ostatním klubům, jak se vyvíjí choceňský baseball a také to bude velká podívaná pro širokou veřejnost nejen z našeho regionu. Baseballový klub Orli Choceň a ČBA mohou počítat s naší záštitou a pomocí,“ uvedl starosta města.

Choceňský klub patří k tradičním baseballovým klubům v republice. V minulosti se po dva roky zapsal jako extraligový účastník a dlouhé roky patřil mezi stálice první, dříve Českomoravské ligy., tedy druhé nejvyšší soutěže v zemi. Po určité generační obměně se Orli opět zvedají od mládeže nahoru a pořadatelstvím All Star Game cílí na další propagaci baseballu ve východočeském regionu.

Choceň v minulosti hostila několik evropských turnajů od žáků, přes kadety, juniory a také například Mistrovství Evropy mužů v roce 2005. V letech 2014 a 2015 zde proběhly závěrečné boje Final Four Českého baseballového poháru a v posledních letech několik regionálních mládežnických turnajů.

Z možnosti pořádat All Star game se těší i předseda klubu Petr Novotný. „Klub SaB Orli Choceň je poctěn. Vážíme si důvěry ze strany baseballové komunity v čele s Českou baseballovou asociací. Jsme si plně vědomi svěřené odpovědnosti, a proto jsme přípravě baseballového svátku v podobě All Star Game 2023 v Chocni vyhradili již několik šikovných Orlů. Na počátku přípravy před námi stojí mnoho nelehkých úkolů. Naším závazkem tudíž je, aby akce All Star Game 2023 byla krásným zážitkem pro baseballisty, fanoušky, Choceňáky a naše domácí Orly.“

Starší články